Dla kochanej babci

Cześć w nowym roku!

Cieszę się, że to właśnie mnie przypadł zaszczyt powitania Was pierwszym wpisem na blogu :) Mam nadzieję, że jesteście pełni mocy i chęci do kreatywnej pracy w 2019, bo my nie zwalniamy tempa i nie przestajemy tworzyć! Zaczynamy! :)

Po sezonie świątecznym nastepuje krótki, ale bardzo miły czas tworzenia prac dedykowanych babciom i dziadkom. Chyba wszyscy zgodzą się, że warto celebrować Dzień Babci i Dzień Dziadka, przygotowując na te okazje własnoręcznie wykonane upominki. Ja w tym roku stworzyłam podarunek w mojej ulubionej formie, czyli ramkę z filcowymi dodatkami.

Jako tło posłużył mi papier do scrapbookingu w beżowe, delikatne pasy. Pamiętajcie, by przy tworzeniu tego typu ramek nie dać się ponieść wzorom i kolorom dostępnych papierów, ponieważ źle dobranym tłem pozbawimy uroku całą kompozycję. Tło musi być delikatne, nie może przytłaczać elementów, które chcemy wyeksponować. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj delikatne kropeczki, gwiazdki, pasy, ewentualnie imitacja drewna.

Uwielbiam filcowe kwiaty, ponieważ dają dużą dowolność w doborze form, kolorów i kształtów. Takie kwiaty zazwyczaj nie potrzebują wielu dodatków, by pięknie się prezentować, dlatego często pojawiają się w moich pracach. Nie mogło zabraknąć ich również tutaj – umieściłam je w filcowym dzbanuszku przewiązanym lnianym sznurkiem z kokardką z juty. Kokardki te odkryłam niedawno i od razu się w nich zakochałam, ponieważ są zupełnie inne niż wszystkie i dodają pracom rustykalnego charakteru.
Do kwiatów dodałam wycięte z papieru do scrapbookingu paseczek i kółko, na którym umieściłam napis z tekturki oraz kryształki w kształcie serduszek. Papierowy pasek przykleiłam do szerokiej, bawełnianej koronki, która długo czekała aż znajdę dla niej zastosowanie. Z tego właśnie powodu rękodzielnik musi mieć wiele materiałów do tworzenia – nie tylko te, na które ma już pomysł, ale również wiele dodatkowych. Często zdarza się tak, że gdy nie mam wyklarowanego pomysłu na pracę, przeglądam moje zbiory i buszuję po sklepie, by to same materiały ułożyły się w mojej głowie w całość. Polecam spróbowanie tej metody :) Jej dodatkowym atutem jest to, że pozbawia wyrzutów sumienia przy wypełnianiu koszyka kolejnymi artykułami kreatywnymi :DJeśli nie wiecie, jak stworzyć filcowe kwiaty, zajrzyjcie do jednego z moich wcześniejszych wpisów, w którym pokazałam krok po kroku, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem: https://blog.paperconcept.pl/2018/04/pudeleczko-z-kwiatami/

Życzę Wam w nowym roku wiele weny twórczej i samych dobrych pomysłów na tworzenie! Mam nadzieję, że zostaniecie z nami również w 2019. Wszystkiego dobrego i do zobaczenia w następnym poście! :)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *