Ozdobne pudełka na kartki – kurs

Cześć, postanowiłam dzisiaj podzielić się z Wami pomysłem na własnoręcznie zrobione i ozdobione pudełka na kartki. Wiem, że pudełka można kupić w sklepie, ale takie samodzielnie zrobione będzie po pierwsze niepowtarzalne, a po drugie zaoszczędzicie sporo czasu (szukanie w sklepach, czekanie na przesyłkę, itp.). Zrobienie takiego “gołego” pudełka bez wycinania w nim wzorów zajmuje około 5 minut.

W ramach kursu przygotujemy pudełka na kartkę kwadratową i kartkę DL. Potrzebne nam będą nożyczki, tablica do bigowania, trymer lub gilotyna, wykrojnik do wycinania wzoru – ja użyłam motyla, ponieważ mam go w komplecie ze stemplem, ale możecie pokombinować z różnymi wzorami, wykrojnik do wycięcia otworu w wieczku – użyłam dużego koła i mniejszego koła. No i oczywiście papier wizytówkowy – ja używam do pudełek papieru o gramaturze 350g. Potrzebujemy po dwa arkusze A4 na pudełka i po jednym na wzory oraz maszynkę do wycinania wykrojnikami – najlepiej taką, do której zmieści się papier w rozmiarze, którego będziemy używać.

Na pudełko do kartki kwadratowej docinamy papier na wymiary:

  • spód 21 x 21 cm
  • wieczko 20,7 x 20,7 cm

Na pudełko do kartki DL:

  • spód 29 x 19 cm
  • wieczko 28,7 x 18,7

Jak widzicie różnica między wielkością wieczka i spodu to 3mm na każdym boku, więc można sobie pokombinować z innymi rozmiarami.

Docięte arkusze bigujemy:

  • spody 1 i 2/8 cala
  • wieczka 1 i 1/8 cala

Rozcinamy po liniach bigowania i zaginamy

Spody pudełek możemy już spokojnie skleić, natomiast wieczka przepuścimy teraz przez maszynkę. Ja posiadam BS Plus, więc mieści mi się tam arkusz A4 – to pozwala na większe pole manewru niż przy mniejszych maszynkach – dlatego bardzo gorąco ją polecam.

Możemy skleić wieczka. W pudełku na kartkę DL wycięłam dwa mniejsze koła, z których jedno dokleiłam na pudełku za pomocą kosteczek.

W wieczko białego pudełka wkleiłam kwadrat z wyciętymi motylami i małymi kółkami różnej wielkości. Na wyciętych motylach odbiłam stempel do kompletu.

Motyle przykleiłam na wieczku za pomocą “wsporników” które zrobiłam z przeźroczystej, sztywnej folii.

Podobnie przykleiłam motyle na drugim pudełku.

Na koniec jeszcze wstążka oraz sznurek do ozdoby i gotowe :) Możecie też ciapnąć parę perełek w płynie.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *