To dziewczynka!

Witajcie.

Wiosna w pełni, bociany przyleciały, to i zaraz dziecięcy śmiech będzie słychać dookoła ;) A jak powitać takie małe, słodkie maleństwo, które właśnie pojawiło się na świecie? Może piękną, własnoręcznie przygotowaną kartką?

Dziś zaprezentuję Wam kurs przygotowania kartki na powitanie małej dziewczynki.
Kartka nie jest skomplikowana i jestem przekonana, że każdy z Was poradzi sobie bez większego problemu. Całość będzie utrzymana w delikatnej, różowej tonacji – w sam raz na tę radosną okazję.

Co nam będzie potrzebne? Papier bazowy, papier różowy, biały i zielony, satynowa wstążka, dziurkacz “stokrotka”, kolorowe perełki, tekturowe listki i napis “It’s a girl”.

Pracę zaczęłam od przygotowania kwiatków. Z różowego i białego papieru wycięłam mnóstwo stokrotek i zrobiłam z nich bardziej przestrzenne kwiatki, sklejając ze sobą po pięć sztuk.

Aby płatki uniosły się nieco do góry, za pomocą  drewnianego patyczka wcisnęłam ich środek. Następnie przykleiłam kolorowe perełki.

Kolejnym etapem było już tylko przyklejenie poszczególnych elementów. Najpierw na różowy kartonik o wymiarach 13,5×13,5 cm przykleiłam satynową wstążkę (na lewej stronie zrobiłam linie pomocniczą). Następnie przykleiłam go do papieru bazowego

Na środku kartki przykleiłam falbankowe kółeczko z napisem “It’s a girl” oraz kilka tekturowych listków.

Na koniec zostało tylko przyklejenie kwiatków w dwóch przeciwnych rogach i kartka gotowa!

Taka kartkę można zrobić z każdej innej okazji, wystarczy tylko zmienić kolorystykę i napis.

To co, spróbujecie zrobić sami coś podobnego? Gorąco zachęcam!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *