Z miłości do pasków

Witajcie Kochani.
Bardzo się cieszę, że mogę Was dziś zaprosić na kurs robienia kartki walentynkowej. Przedstawiona przez mnie kartka oraz quillingowe kwiatki nie należą do trudnych i wierzę, że świetnie sobie poradzicie z tym wyzwaniem. Do Dnia Zakochanych jest jeszcze trochę czas, więc działajcie, kręćcie i twórzcie. Taki ręcznie wykonany przez Was prezent z pewnością przypadnie do gusty ukochanej osobie.

Co będzie nam potrzebne? Przede wszystkim papiery w odcieniach czerwieni. Ja dołożyłam jeszcze różowy oraz brązowy. Papier bazowy, biały kartonik, klej oraz nożyczki.

Papiery pocięłam na 5 mm paski i za pomocą bardzo małych nożyczek zrobiłam na całej długości drobne „frędzle”.

Paski z frędzlami zwinęłam za pomocą igły do quillingu, otrzymując w ten sposób kwiatki. Chcąc otrzymać większe kwiatki zwinęłam ze sobą dwa paski. Grubość kwiatków zależy również od gramatury papieru, jednak nie polecam większej niż 160 g. Po zwinięciu płatki należy lekko rozchylić, aby nadać kwiatkom objętości.

Kwiatki ciasno przykleiłam na czerwonym kartoniku w kształcie serca.

Następnie z papieru bazowego oraz czerwonego i białego kartonika wykonałam kartkę i na jej środek przykleiłam serce z frędzelkowych kwiatków.

I na tym etapie można by kartkę zakończyć, bo takie serce mówi wszystko. Dla pewności, wolałam dodać napis, który wycięłam za pomocą wykrojników firmy Sizzix.

Oto efekt końcowy – kartka walentynkowa z sercem wykonana z sercem!

Jak Wam się podoba?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *