Małe lampiony – krok po kroku


Witajcie! Moja dzisiejsza inspiracja nawiązuje do jutrzejszego święta. Zapalane na grobach bliskich znicze mają symbolizować naszą pamięć o tych co już odeszli. Ja przygotowałam małe szklane lampioniki, które dają delikatne stłumione światło. Zapalone mogą mieć znaczenie symboliczne, albo robić nastrój w długie jesienne wieczory. Do wykonania takich lampionów potrzebne będą małe szklane słoiczki, odtłuszczone, np. płynem do mycia szyb.


Słoiczki pomalowałam preparatem, który jest nowością w sklepie.  Ostatnio w sklepie pojawiło się kilka preparatów z “efektem szronu”. Ja wybrałam preparat firmy Renesans werniks aksamitny dotyk i efekt szronu.  Ten preparat faktycznie daje cudowne matowe, miękkie wykończenie, tłumi kolory i daje idealnie gładką powierzchnię. Serdecznie go polecam wszystkim, którzy tak jak ją lubią aksamitne, ultra matowe wykończenie prac.
Słoiczki pokryłam za pomocą gąbeczki dwukrotnie matowym werniksem.
Następnie przykleiłam szablony do szkła i również gąbeczką nałożyłam farbę w kolorze platyny. Przyprószyłam lekko białym brokatem.Dla przełamanie bieli dodałam jutowe sznureczki. Delikatne szklane lampioniki do zapalenia na coraz dłuższe jesienne wieczory gotowe.


Pozdrawiam serdecznie!

Asia

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *