Turkusowy bukiet – tutorial


Dzisiaj przygotowałam dla Was kurs wykonania turkusowo-limonkowego bukietu techniką huskingu. Mam nadzieję, że te lekkie, ażurowe formy przypadną Wam do gustu i z chęcią sami stworzycie podobną kompozycję, dekorując nią np. okolicznościową kartkę, pudełko z prezentem czy ramkę z pamiątkowym zdjęciem. Zapraszam!


Akcesoriami niezbędnymi przy tej technice są: podkładka korkowa, szpilki, paski papieru i klej. 

Na początek dobrze jest przygotować schemat płatków. Moim ulubionym jest schemat przedstawiony poniżej. Kwiatki wykonane wg tego wzoru są stosunkowo duże i zwykle stanowią główny element moich prac. Technika ta polega na zawijaniu pasków na kolejnych szpilkach, wbijanych w podkładkę korkową. Najpierw owinęłam szpilkę nr 1, następnie nr 2 i ponownie wróciłam do nr 1, dalej 3-1-4-1-5-1-6-1-7-1-8-1-9-1 i na koniec owinęłam cały płatek, kończąc na szpilce nr 1. Aby płatek był stabilny, za każdym razem, gdy pasek zetknie się ze szpilką  nr 1 podklejam go. Wykonałam 10 takich płatków i stworzyłam z nich dwa kwiatki, które skleiłam ze sobą.

Wg innego, ale podobnego schematu (1-2-1-3-1-4-1) wykonałam kilkanaście listków. Następnie przykleiłam je do paskowej łodyżki, dzięki czemu otrzymałam huskingowe gałązki.

Do wykonania kolejnych kwiatków użyłam schematu liniowego (1-2-1-3-1-4-1-5-1-6-1-6).  Kwiatki wykonałam przez sklejenie ze sobą siedmiu płatków.

Po wykonaniu wszystkich huskingowych elementów, zabrałam się za przygotowanie kartki. Do bazy przykleiłam kolorowe papiery według poniższego schematu. Wybrałam pogodną, turkusowo-limonkową kolorystykę, bo kojarzy mi się z latem, słońcem i urlopem, o którym tak marzę.

Poszczególne elementy huskingowe delikatnie moczyłam w kleju i za pomocą pęsety nanosiłam na kartkę.

Na końcu umieściłam na kartce dedykację.

Do wykonania kartki użyłam:

Papier Freelife Kendo 300 g
Zestaw papierów Simple Stories – SNAP Color Vibe Collection – 15×15 cm
Papier ozdobny Elfenbens – Gładki 246g
Klej Magic
Paski do quillingu 3 mm – niebieskie
-Paski do quillingu 3 mm – turkusowe
-Papier Majestic – Satin Lime 120 g A4 
-Dziurkacz narożnikowy 2,5 cm – zaokrąglacz
-Wykrojniki Sizzix – Framelits Die Set 8PK – Circles, Scallop
-Kryształki samoprzylepne, 40 szt. Little me

Mam nadzieję, że w zrozumiały sposób wytłumaczyłam Wam na czym polega technika huskingu. Bawcie się schematami, twórzcie śliczne, kwiatowe aranżacje i upiększajcie otaczający nas świat. Pozdrawiam!

Katarzyna

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *