Książki również w wakacje

Hej, hej…Już za kilka dni koniec roku szkolnego. Na ten dzień czekają na pewno nasze dzieci. To czas zabawy, wyjazdów i podróży. Zdarzą się jednak takie dni, gdy pogoda nie dopisze i czymś trzeba będzie zająć naszych milusińskich. Warto wtedy sięgnąć znów po książki. Nie, nie podręczniki, tylko przygodowe, z ciekawą akcją. Sami również dajmy przykład, że książki mogą być ciekawą rozrywką, także  w wakacje.
Możemy również wspólnie z dziećmi zrobić zakładki  do książek. To naprawdę dziecinnie proste. Przygotujmy materiały i zaczynajmy !

1.Potrzebne będą :
– dwa kolory filcu
– wykrojnik kokardki ( w Paper Concept dostępny wykrojnik marki Sizzix)
– drewniane patyczki
– farba w sprayu (może być również taka do malowania pędzlem)
– samoprzylepne perełki
– pistolet do klejenia na gorąco
2. Z filcu wytnij dwie kokardki
3. Patyczki pomaluj z obu stron farbą  (pamiętaj, aby  zabezpieczyć podłoże, na którym to robimy), kokardki złóż i sklej.
4. Przyklej kokardki do patyczków, opcjonalnie możemy przykleić półperełki.
Zakładki gotowe! Prawda, że są słodkie? I jakie proste  :)

I jak? Zabierzecie książki na wakacje? Pochwalcie się w komentarzu, jakie to będą tytuły. Ja zamierzam przeczytać z synem ulubioną książkę z mojego dzieciństwa, czyli “Karolcię ” :)

 

Wykorzystane materiały:

filc różowy
filc ciemnoróżowy
 drewniane patyczki
pistolet do klejenia na gorąco
półperełki samoprzylepne
biała farba w sprayu

 

Pozdrawiam prawie wakacyjnie
Basia

2 komentarze

  • Jakie cudnie proste :) fajnie spędzać czas z książką… to moje ulubione zajęcie, jak tylko chwilę odpoczywam od decu ;) na wakacje dla syna nabyłam Robinsona Crusoe a dla córci też Karolcię :) a ja pewnie zatopię się w kryminałach… :)

  • Świetna inspiracja! Mam od jakiegoś czasu opakowanie takich patyczków i nie wiedziałam co z nimi zrobić – znaczy jakieś pojedyncze projekty wykonywałam, ale nie wpadłam na to by zrobić takie słodkie zakładki! Dziękuję ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *