Quillingowy bukiet – kurs

Wiosna nadchodzi małymi krokami. Tylko patrzeć, jak wszystko zakwitnie i się zazieleni. Czekając na to wiosenne przebudzenie przygotowałam dla Was quillingowy kurs. Pokażę Wam jak kroku po kroku zrobić kartkę z kolorowym, wiosennym bukietem. Quilling jest pracochłonną techniką i wymaga wielu ćwiczeń. Początki mogą być trudne, ale nie należy się zrażać, bo “zakręcone” efekty zrekompensują włożony wysiłek. Liczę, że przekonam Was do quillingu i zachęcę do wykonania oryginalnej kartki okolicznościowej dla bliskiej osoby.
Zatem – igły w dłoń i kręcimy!

Na początek baza. Arkusz papieru Kendo złożyłam na pół i przycięłam do wymiarów 14,5×14,5 cm. Następnie wycięłam kwadrat błękitny (14×14 cm) i biały (13,5×13,5 cm). Wszystkie elementy skleiłam przy użyciu kleju Magic.

Teraz to, co najważniejsze czyli kwiatki. Ze względu za to, że jest to pierwszy kurs wybrałam te najbardziej klasyczne. Do ich wykonania użyłam 3mm pasków różowych i niebieskich z zestawów basic i pastelowe. Pasek o długości 26,5cm zwinęłam za pomocą igły do quillingu.


Umieściłam w szablonie, w kółku o średnicy 10 mm, dzięki czemu rozwinął się do odpowiedniej wielkości.


Następnie złapałam pęsetą otrzymane kółko, tak jak widać to na zdjęciu


i zgniotłam z jednej strony, w celu otrzymania kształtu przypominającego łezkę.


Tak otrzymane płatki połączyłam w kwiatki, a na ich środku przykleiłam kryształki samoprzylepne.


Podobną techniką wykonałam listki. Wykorzystałam do ich tworzenia 3 mm paski zielone z tych samych zestawów, przycięte do długości ok. 17cm. Ominęłam jedynie etap „łapania” pęsetą, przez co ich kształt jest trochę inny. Listki przykleiłam do paska, tworząc gałązkę.


Po przyklejeniu  dedykacji, rozplanowałam „zakręcone” elementy na kartce i również je przykleiłam.

Dodałam jeszcze małe, fioletowe kwiatuszki, wykonane podobnie jak te większe, z tym, że zakręcony pasek rozwijałam na szablonie w kółku o średnicy 5 mm.


I tak oto powstał mój wiosenny, quillingowy bukiet.

Produkty, których użyłam:

Papier Freelife Kendo 300g
Papier Woodstock – Azzurro 140 g
Papier Tintoretto – Gesso 250g
Klej Magic
Paski do quillingu 3mm, basic
Paski do quillingu 3 mm, pastelowe
Igła do quillingu
Kryształki samoprzylepne

Mam nadzieję, że mój kurs przekona Was do tej zakręconej techniki, do tworzenia pięknych rzeczy, bawienia się kolorowymi paskami i sprawiania radości innym.

Katarzyna

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *