Jeansowe pocztówki

Witajcie :) tym pierwszym wpisem na blogu witam się z Wami, bo spotkał mnie niesamowity zaszczyt tworzenia dla Was inspiracji decoupażowych.
Mam na imię Beata i jestem decuholiczką ;) przypadek sprawił, że ta forma twórczości króluje w mojej małej pracowni i sprawia mi niezwykłą radość.
Pracuję głównie z drewnem i to właśnie ono będzie tematem przewodnim moich inspiracji dla Was.

Dziś prezentuję szkatułkę, która jest dla mnie przypomnieniem dawnych, sentymentalnych czasów. Pamiętam dni kiedy z niecierpliwością czekałam na listonosza… Kiedy z wypiekami otwierałam kopertę i długie chwile delektowałam się czytaniem listu. A później przy blasku biurkowej lampki kleciło się długie zdania opisujące uczucia, bieżące sprawy, radości i smutki… Tęsknię trochę do tych czasów, bo drzemie we mnie taka romantyczna dusza…
Obecne czasy oscylujące wokół techniki to trochę “za dużo” dla mnie… Za szybko, za nerwowo, za bardzo technologicznie… Dobrze, że choć różne świąteczne okazje mobilizują do wysyłania pięknych kartek – koniecznie robionych własnoręcznie, ale to już u moich koleżanek z DT :)
Szkatułkę stworzyłam używając dwóch kolorów farb kredowych (jeden to bardzo modny obecnie jeansowy kolor :) ), które po wyschnięciu przetarłam drobnym papierem ściernym. Powstały cudne przecierki i gdzieniegdzie udało się wydobyć rysunek drewna. Na wieku, pomalowanym białą farbą akrylową, przyklejony klejem do decoupage, króluje śliczny papier ryżowy Stamperii. Dół szkatułki, aby nie stracić matowego charakteru farb, zabezpieczyłam woskiem bezbarwnym natomiast wieko polakierowałam matowym lakierem/werniksem. Jako ozdobę dodałam akcent ze zwykłego sznurka lnianego.
Zachęcam do stworzenia własnej sentymentalnej szkatułki.

Do zrobienia szkatułki użyłam:

1. drewniana szkatułka/herbaciarka
2. papier ryżowy Stamperia Jeansowe pocztówki
3. farba kredowa Pentart biały krem
4. farba kredowa Pentart dżinsowy (chwilowo niedostępny)
5. farba akrylowa biała
6. klej do decoupage
7. lakier/werniks matowy
8. wosk bezbarwny
9. sznurek lniany naturalny

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam wielu twórczych chwil.

Beata

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *