Świąteczne kartkowanie

DSC_6175a

Witajcie!
Pozostało nieco ponad dwa tygodnie do świąt – to już ostatnie chwile na kartkowanie. Dziś chciałabym pokazać Wam jedną z moich tegorocznych kartek, ozdobioną poinsettią z foamiranu, który od niedawna można zakupić w naszym sklepie.
Foamiran, to cienka, bardzo delikatna pianka. Pod wpływem ciepła staje się bardzo plastyczna i z łatwością możemy ją formować. Bez problemu wytniemy z niej kształty za pomocą wykrojników, nożyczek czy dziurkaczy. Z foamiranu powstają m.in. bardzo realistyczne kwiaty. Foamiran możemy barwić za pomocą tuszy, farbek czy kredek. Jest to bardzo ciekawy i warty uwagi materiał.
Moja dzisiejsza kartka ma kształt koła, a właściwie bombki ;) Do jej wykonania wykorzystałam papiery Carta Bella z kolekcji “Christmas delivery”. Chciałam, aby poinsettia była główną ozdobą kartki, dlatego inne dodatki są delikatne i nie rzucające się w oczy :)
Swoją gwiazdę betlejemską zrobiłam z foamiranu w kolorze białym i zielonym. Wycięłam kształt za pomocą wykrojnika Sizzix “Tattered poinsettia”. Biały foamiran zabarwiłam różowym tuszem Distress Spun Sugar, a zielony pocieniowałam delikatnie brązowym Walnut Stain. Następnie za pomoca nagrzewnicy podgrzałam wycinanki i palcami formowałam płatki, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Poszczególne warstwy skleiłam ze sobą klejem na gorąco. Zamiast środka przykleiłam brokatowy owoc ostrokrzewu. Ułożyłam na wyciętym kole kompozycję i przykleiłam wszystkie elementy.
Jak Wam się podoba ostateczny efekt?

DSC_6147a

DSC_6174a

DSC_6156a

DSC_6164a

DSC_6185a

Do wykonania kartki użyłam:

papier Nettuno Verde Foresta
papier Carta Bella Christmas Delivery – Christmas Tags
papier Carta Bella Christmas Delivery – Cozy Plain
papier Carta Bella Christmas Delivery – Black & Cream Plaid
wykrojnik Sizzix Tattered Poinsettia
foamiran biały
foamiran ciemny zielony
Sizzix Big Shot
tusz Distress – Spun Sugar
tusz Distress – Valnut Stain
wykrojniki koła
śnieżynki Simply Crafting
pistolet do klejenia na gorąco
klej Magic
kryształki z zestawu Glam Rock
– owoce ostrokrzewu czerwone

Zachęcam do prób z foamiranem i zapraszam na kolejne wpisy :)

Do zobaczenia!
Ania

anna_w_thumb2

2 komentarze

  • Kwiat wyszedł bardzo fajnie, a kartka ciekawa, ale na pierwszy rzut oka nie przypomina bombki stąd moje pytanie czy ta pianka Foamiran po ogrzaniu jest rozciągliwa tak aby np. na okrągłej miseczce ukształtować z niej pół kuli? Sklejając takie dwie części można by uzyskać prawdziwą bombkę np. zamykając jakąś niespodziankę w środku :)

  • Niestety nie. Pianka po podgrzaniu rozciąga się o ok. 10%, co sprawia, że wyciętemu wcześniej kształtowi nadamy bardziej naturalny wygląd, ale nie uformujemy dużych przestrzennych kształtów. Poza tym pianka nadal jest plastyczna, po podgrzaniu nie twardnieje, dlatego uzyskanie z niej takiej kuli nie jest możliwe.
    Dziękuję za komentarz i miłe słowa o kartce :) Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *