Święta po mojemu

PB030447Listopad będzie w tym roku dla mnie bardzo intensywnym miesiącem, a jeszcze dobrze się nie rozpoczął. Nawet nie mam chwili, żeby pomyśleć na spokojnie o nadchodzących Świetach Bożego Narodzenia. Jednak obiecałam sobie, że powoli zacznę wprowadzać do głowy i swoich prac klimaty grudniowe, dlatego też dzisiaj mam blejtram taki mój, świąteczny…

Ostatnio buszowałam po półkach sklepowych wrocławskiego sklepu. Należę do tych ludzi, którzy nie są w stanie dać drugiej szansy mediom. Testowanie ich po raz drugi to dla mnie strata czasu, jeśli raz coś nie zagra, nie wracam do tego. Z racji tego, że bardzo lubię produkty Renesansu pokusiłam się o nowości. W moim koszyku wylądowała masa pumeks drobnoziarnista. Jest to preparat do nadawania tekstur i muszę przyznać, że jest genialny. Drobne ziarenka urozmaicają pracę pod każdym względem, ale mają też ogromny potencjał. Można ją z powodzeniem nakładać przez szablony, co ja dziś uczyniłam. Poddaje się koloryzacji mgiełkami, akwarelami, farbami kredowymi. Będzie współpracować nawet ze skruszonymi pastelami suchymi :) A to jest niespodzianka dla mnie również :)

PB030441

PB030442

Chciałam również zwrócić Waszą uwagę na dziurkacze z firmy DP Craft. Nigdy, przenigdy nie pomyślałabym nawet przez chwilę, że będę używać dziurkaczy. Jednak po przetestowaniu kilku wzorów z różnych firm dostępnych w sklepie stwierdzam odważnie, że dziurkacze sa najwygodniejszą formą wycinania z papieru. Jest to zapewne spowodowane tym, że są szalenie wygodne w użyciu. Zostałam fanką dziurkacza z DP Craft jelenia. Wycięłam wzór z papieru scrapowego, zrobiłam 3 warstwy, pokryłam masą pumeks. Warstwy sprawiły, że wygląda obłędnie :) Na masie, póki była mokra, umieściłam małe gwoździki. Całość pracy ozdobiłam brokatem oraz śniegiem firmy Pentart.

PB030443

PB030444

Jak widać na mojej pracy, druty służą nie tylko do robienia biżuterii. Są doskonałym narzędziem do mocowania różnych rzeczy na pracy, ale też stanowią idealne urozmaicenie projektu.

PB030445

PB030447

W pracy wykorzystałam:

– masa pumeks
– żel 3D Renesans
– akwarela w płynie
– tusz rysunkowy
– podobrazie malarskie
– ramka dekoracyjna
– dziurkacz jeleń
– drut na szpulce
– drucik metalowy
– gesso
– śnieg w tubce
– papier

Pozdrawiam Was serdecznie :)

Aga Baraniak

aga_b

 

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *