Pożegnalny tag z ważką

T2Wszystko, co miłe szybko się kończy i moja przygoda z PaperConcept dobiegła końca. Pół roku minęło niepostrzeżenie i oto dzisiaj oglądacie ostatnią moją pracę inspiracyjną na tym blogu.

Postanowiłam zrobić kolorowy tag z użyciem tylko dwóch rodzajów mediów : gesso i tuszy Distress, aby pokazać, że nie trzeba posiadać wielu specjalistycznych preparatów by móc tworzyć kolorowe prace.  Jest to propozycja dla tych osób, które dopiero rozpoczynają pracę z mediami i nie bardzo wiedzą od czego zacząć.  Tusz posiada w zasadzie każda scraperka i w firmowym sklepie odcieni Distressów również znajdziecie szeroki wybór.

Tag wykonałam na bazie beermaty zagruntowanej białym gessoPolecam ten właśnie preparat ze względu na jakość i cenę. Ten podkład schnie bardzo szybko, co skraca proces tworzenia.

Do zabarwienia tła i elementów użyłam czterech odcieni tuszu, dołożyłam trochę sznurka, kryształków, tekturki, gazę, mikrokulki, wstążki, papier z bloku akwarelowego. Taka ilość materiałów wystarczy do wykonania warstwowej pracy. Niezbędne są oczywiście stemple, a tych na półkach sklepu nie brakuje.

Polecam taki zestaw odcieni, które ładnie się ze sobą komponują:

crushed oliveweathered woodbroken chinablack soot

T4

Po wyschnięciu podkładu małą gąbeczką naniosłam kolorowe tusze tworząc na powierzchni nieregularne plamy, a następnie ostemplowałam czarnym tuszem całość.  Nakleiłam błyszczące kryształki i obwiązałam sznurkiem w wybranych miejscach, a potem cały tag  potraktowałam tzw. suchym pędzlem – czyli : gęsty, duży pędzel maczamy leciutko w podkładzie, pozbywamy się nadmiaru gesso  na jakiejś kartce i pędzlujemy delikatnie całość pracy. Uzyskujemy efekt spatynowania powierzchni. Ja nazywam to “efektem tablicowym”. Można poprawić jeszcze na brzegach i tak samo traktujemy poszczególne elementy warstw. Na bazę nanosimy wzór przy pomocy wybranej maski i gesso. Ja mam swój ulubiony wzór, który pasuje do każdego stylu i polecam go, bo jest to niezbędny “must have” w przydasiach. Jest to szablon Tima Holtza “Dot Fade”.

T5

Użyłam między innymi takich stempli: Stamperia – Polne KwiatyStamperia – ważkaUważam, że warto je mieć w swojej kolekcji, bo lubię motywy roślinne i te dwa stemple stosuję bardzo często zarówno do scrapów, jak i do kartek.

Na tak przygotowanej bazie umieszczamy kolejne warstwy.  Ja postanowiłam zrobić tag w jednolitej palecie i wszystkie elementy ujednoliciłam, ale nie jest to reguła.  Dodajemy, co tam mamy pod ręką : sznurki, nici, zabarwioną gazę, tekturki, gotowe ozdoby lub kwiatki – według uznania. To cała tajemnica i nie ma tu przeszkody nie do przeskoczenia, to nic trudnego.

Życzę miłego scrapowania !

12654500_784860824990584_8642799575153699760_n

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *