Filcowa krówka + trik promarkerem

mu5 Witajcie,
Dziś chciałabym Wam pokazać pewien trik, który wykorzystuję przy szyciu swoich filcaków. Zawsze dbam o to, aby kolor nici, której używam do szycia był spójny z  kolorem filcu. Dlatego kolekcja moich nici jest delikatnie mówiąc: niebotyczna ;) Bywa jednak tak, że muszę użyć innego koloru nici do innego koloru filcu – szczególnie gdy szyję zwierzątka o kontrastowych barwach.
Pokażę Wam na przykładzie filcowej krówki, jak radzę sobie z takim kontrastem :)
Na zdjęciu poniżej widzimy kontrastowe szwy, które nie wyglądają zbyt ładnie.

mu1

I co możemy teraz zrobić ? Coś bardzo prostego :) podpowie Wam krówka :)

mu2

Promarkery to mazaki, których używam nietypowo. Rzadko do malowania rysunków, częściej do malowania szwów. Tak, tak… idealnie nadają się do barwienia niepasujących kolorystycznie szwów. I co najważniejsze, nie brudzą potem rąk i filcu. Poniżej widzimy, jaka jest różnica między pomalowanym i niepomalowanym szwie. Robimy to bardzo ostrożnie, aby przez przypadek nie zabarwić filcu.

mu3

Tak wygląda już krówka po poprawkach :) Powtórzyłam czynność wszędzie tam,gdzie na krańcach filcu były kontrastowe szwy (białe szwy na czarnym filcu). Promarkery idealnie sobie radzą. Używam ich zawsze, gdy muszę “zakamuflować ” kontrastujące szwy. Nie zawiodły mnie nawet jasne kolory, takie jak żółty lub kremowy.

mu6

A teraz kilka słów o samej krówce :) Jako rasowa krowa musi mieć dzwoneczek, tutaj jako zawieszkę przy zapięciu. Natomiast koptyka krówki to szare, małe pomponiki. Prawda, że wygląda to uroczo?

mu4
mu7

Mam nadzieję,że ten mały, niepozorny trik pomoże Wam. Dobrane kolorystycznie  do filcu szwy wyglądają schludnie i bardzo profesjonalnie :)

Wykorzystane materiały:
biały filc
czarny filc
cielisty filc
szare pomponiki
srebrne dzwoneczki
czarny promarker
półperełki czarne 3mm samoprzylepne
półperełki różowe samoprzylepne
klej Magic
pistolet do klejenie na gorąco + wkłady klejowe
kordonek biały 

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym, filcowym poście
Basia
11846367_701133823363285_1420715791_n

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *