Soczyste letnie kontrasty

bbbbWitam cię na blogu miły tuzaglądaczu i dziękuję za wizytę. Przedstawiam ci dzisiaj kartkę z lekko mediowym tłem, w soczystych kolorach lata skontrastowanych z czernią.

Moje prace w większości wykonane są w pastelowych kolorach, bo shabby chic to mój ulubiony styl. Czasami jednak zbaczam z drogi na rzecz mniej komercyjnych projektów. Lubię eksperymentować z kolorami i dałam temu wyraz robiąc prezentowaną kartkę. Szalone pomysły przy tworzeniu tła łatwo zrealizować na layoucie lub blejtramie, gdzie mamy sporą powierzchnię i w związku z tym pole do popisu. Inaczej ma się rzecz w przypadku mniejszych projektów: tutaj wszystko jest skondensowane i kompozycja kartki musi być dobrze rzemyślana. Myślę, że udało mi się tak zagospodarować powierzchnię, by wyeksponować walory tła.  Sposób wykonania takiego tła jest w zasadzie prosty: potrzebujemy papieru akwarelowego, który solidnie moczymy, a po wsiąknięciu wody spryskujemy mgielkami w kilku kolorach. Po przesuszeniu stemplujemy… i gotowe. Ja wykorzystałam cztery rodzaje stempli do ozdobienia tego tła i cztery rodzaje mgiełek: Distress twisted citronDistress squeezed lemonadeDistress dusty concordDistress ripe perdimmon.

aaaaa

Mediowe tło osadziłam w ramkach z papierów  Carta Bella – Circus PartyKwiaty zrobiłam z papieru do akwareli barwionego tuszami Distress : mowed lawn  i  mustard seed

v2

v3

Do ozdobienia tła użyłam  między innymi stempla  Kwiaty polne ze StamperiiNa kartce znalazła się również tekturka ramka okrągła z gałązkąktórą zabarwiłam czarnym splashem.

Zachęcam do zabawy z mediowymi tłami. Z pewnością znajdziecie w domu tusze, stemple i jakiś media. Jeżeli jeszczemieliście kontaktu z mediami i nie posiadacie preparatów – zapraszam do sklepu ! Wybór mgiełek, farb, tuszy i innych preparatów uznanych na rynku marek przyprawia o zawrót głowy, a rozrzut cenowy jest taki, że znajdzie się produkt na każdą kieszeń.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne inspiracje.

12654500_784860824990584_8642799575153699760_n

Do wykonania pracy użyłam również :

big shot

klej Magic

kostki 3D

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *