Diagonal double pocket card – tutorial

c1

Postaram się wytłumaczyć, jak zrobić kartkę z podwójną zakładką na pierwszej stronie. Pomysł nie jest mojego autorstwa niestety, znalazłam ten patent kiedyś na niemieckojęzycznym blogu, ale niestety nie pamiętam jego adresu. Szablon nieco zmodyfikowałam i zmieniłam wymiary. Kartkę wykonuje się z jednego arkusza papieru w całości, bez dzielenia na części. Po złożeniu kartka ma wymiary 13 cm x 13 cm. Na froncie kartki tworzą się dwie ukośne kieszonki, w których możemy umieścić tagi, zakładki, zdjęcia, kopertkę na pieniądze, itp.

Do ozdobienia mojej kartki użyłam grafiki autorstwa Janet.

Wykonanie takiej kartki jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu. Projekt wprawdzie pochłania prawie cały arkusz papieru, ale nie wymaga dodatkowej kartonowej bazy.

Na zdjęciach pokazałam poszczególne etapy powstawania bazy i sądzę, że poradzicie sobie z ich pomocą bez dodatkowych wskazówek.
Rozpoczynamy pracę od przygotowania arkusza dwustronnego papieru, który obcinamy z każdej strony tak, aby uzyskać kwadrat o wymiarach 26 cm x 26 cm. W tym momencie należy zdecydować, która strona arkusza ma być na wierzchu. Składamy arkusz na dwie części w poziomie i wygładzamy zagięcia kością.

A

Ponownie skladamy arkusz – tym razem w pionie.

Zaginamy dolny prawy róg do wewnątrz, wyrównując do linii zagięcia.

B

Teraz musimy w przeciwległym rogu odmierzyć 5 cm od każdej linii zagięcia i zaznaczyć to miejsce. Zaginamy ten narożnik do wewnątrz wyrównując do zaznaczonych miejsc.

C

Po zagięciu narożników przecinamy arkusz do połowy w sposób pokazany na zdjęciu.

D

Składamy arkusz tworząc bazę z dwoma zakładkami. Baza jest gotowa i w tym momencie przystępujemy do ozdobienia falbanką brzegów zakładek.

EFG

Sklejamy w dwóch miejscach i tylko na brzegach:

Ozdabiamy front kartki wg własnego pomysłu.

pc1pc2pc3

Do wykonania kartki użyłam :
– papier dpCraft z kolekcji Tenderness
– papier fakturowany Nettuno – Aquamarina
– kwiat dzika róża – morski
– kwiat dzika róża -pink mist
– papier marmurkowy – delphic green
– klej poliwinylowy
– kostki dystansowe

12654500_784860824990584_8642799575153699760_n

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *