Mały miś

mis3Witajcie w ten piękny, wiosenny poranek !
Moje filcowe rękodzieło obejmuje wiele form. Szyłam już zakładki, zawieszki, wianki i maskotki. Jednak mimo wszystko największą sympatią darzę breloczki.
Te małe, pocieszne drobiazgi można zawsze mieć przy sobie: przypiąć do torebki, plecaka, czy spodni. Są też trafionym prezentem na różne okazje – taki mały drobiazg na poprawę humoru :)Breloczków w swoim życiu uszyłam już niezliczoną ilość, ale najbardziej lubię, gdy jakiś wzór powstaje po raz pierwszy. Proces ten zazwyczaj nie jest planowany, a pomysł przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie ;)
Wtedy szybko chwytam za kartkę i ołówek i szkicuję nowy wzór. Następnym krokiem jest przygotowanie szablonu, najlepiej z twardszej tekturki, aby mógł nam posłużyć dłużej niż na kilka razy. Potem już tylko wycinanie filcu, zszywanie i ozdabianie :) Brzmi skomplikowanie, ale jeśli coś się robi z pasją, to wcale nie tak nie jest :) Właśnie tak spontanicznie powstał breloczek z małym misiem. Misio troszkę smutny, zagubiony….ale nadal uroczy, prawda?
mis2
Noskiem misia jest po prostu naklejka z emalii :) W sklepie znajdziecie wiele różnych wzorów i kolorów. Wahałam się między użyciem “serduszka”, a “kółeczka” :)

mis1
W sklepie Paper Concept znajdziecie ogromną ilość wstążek satynowych i kokardek. Prawie zawsze można z nich stworzyć komplet. Tak, jak przy misiu: miętowa kokardka z kompletu kokardek  Papermani Capsule Spots & Stripes, dopasowałam do miętowej wstążki satynowej 6mm.

mis4

Wykorzystane materiały :
filc brązowy
filc cielisty
kokardka miętowa
półperełki białe
wstążka satynowa 6mm miętowa
naklejki z emalii
wykrojniki kółka

Serdecznie pozdrawiam,
Basia11846367_701133823363285_1420715791_n

4 komentarze

  • uroczy słodziak !!! po prostu cudny :) z wielką radością sledzę Twoje “twory” są jedyne w swoim rodzaju !

  • Twój misio jest niezwykle uroczy. A ta smutna minka sprawia, że chce się go tulić… Świetny projekt!
    Intryguje mnie bardzo jak zrobiłaś te oczka, które są lekko zapadnięte. Zdradzisz swoją tajemnicę?

  • Oczka to koraliki, przyszyte dopiero w momencie, gdy cały miś jest już skończony. Trzeba naciągać nić i wtedy koraliki się “zapadają ” ;)

  • A czy jest jakiś szablon do wykonanania tego Misia? Jeżeli podaje Pani składniki do zakupienie to warto też dopisać czy to jest jedna sztuka czy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.