Mały miś

mis3Witajcie w ten piękny, wiosenny poranek !
Moje filcowe rękodzieło obejmuje wiele form. Szyłam już zakładki, zawieszki, wianki i maskotki. Jednak mimo wszystko największą sympatią darzę breloczki.
Te małe, pocieszne drobiazgi można zawsze mieć przy sobie: przypiąć do torebki, plecaka, czy spodni. Są też trafionym prezentem na różne okazje – taki mały drobiazg na poprawę humoru :)Breloczków w swoim życiu uszyłam już niezliczoną ilość, ale najbardziej lubię, gdy jakiś wzór powstaje po raz pierwszy. Proces ten zazwyczaj nie jest planowany, a pomysł przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie ;)
Wtedy szybko chwytam za kartkę i ołówek i szkicuję nowy wzór. Następnym krokiem jest przygotowanie szablonu, najlepiej z twardszej tekturki, aby mógł nam posłużyć dłużej niż na kilka razy. Potem już tylko wycinanie filcu, zszywanie i ozdabianie :) Brzmi skomplikowanie, ale jeśli coś się robi z pasją, to wcale nie tak nie jest :) Właśnie tak spontanicznie powstał breloczek z małym misiem. Misio troszkę smutny, zagubiony….ale nadal uroczy, prawda?
mis2
Noskiem misia jest po prostu naklejka z emalii :) W sklepie znajdziecie wiele różnych wzorów i kolorów. Wahałam się między użyciem “serduszka”, a “kółeczka” :)

mis1
W sklepie Paper Concept znajdziecie ogromną ilość wstążek satynowych i kokardek. Prawie zawsze można z nich stworzyć komplet. Tak, jak przy misiu: miętowa kokardka z kompletu kokardek  Papermani Capsule Spots & Stripes, dopasowałam do miętowej wstążki satynowej 6mm.

mis4

Wykorzystane materiały :
filc brązowy
filc cielisty
kokardka miętowa
półperełki białe
wstążka satynowa 6mm miętowa
naklejki z emalii
wykrojniki kółka

Serdecznie pozdrawiam,
Basia11846367_701133823363285_1420715791_n

4 komentarze

  • uroczy słodziak !!! po prostu cudny :) z wielką radością sledzę Twoje “twory” są jedyne w swoim rodzaju !

  • Twój misio jest niezwykle uroczy. A ta smutna minka sprawia, że chce się go tulić… Świetny projekt!
    Intryguje mnie bardzo jak zrobiłaś te oczka, które są lekko zapadnięte. Zdradzisz swoją tajemnicę?

  • Oczka to koraliki, przyszyte dopiero w momencie, gdy cały miś jest już skończony. Trzeba naciągać nić i wtedy koraliki się “zapadają ” ;)

  • A czy jest jakiś szablon do wykonanania tego Misia? Jeżeli podaje Pani składniki do zakupienie to warto też dopisać czy to jest jedna sztuka czy więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *