“Zamaskowana” kartka

5 Przychodzę do Was dzisiaj z kartką, do ozdobienia której użyłam dwóch masek. Te dwa wzory to moi faworyci wśród masek. Używam ich “stale i wciąż” i każdemu polecam. Obie maski  to produkty marki Ranger. 

Pierwsza z nich to Diamond of a border, a po mojemu – romby, czyli wzór Arlekina. Maska jest duża (22,9 cm x 30,5 cm). Wzór  jest po prostu fantastyczny: nieregularne romby  rozrzucone w tle. Wielkość wzoru jest uniwersalna, dobrze komponuje się zarówno na dużych scrapach, jak i na małej powierzchni kartki. Maska jest wykonana z bardzo dobrej jakości tworzywa: arkusz jest odpowiednio sztywny i da się łatwo doczyścić po użyciu gesso czy pasty.

Druga maska to Dot fade –  świetnie rozplanowane różnej wielkości kropeczki, idealny wzór do zapychania wolnych miejsc (10,5 cm x 21,6 cm).  Stosuję ten wzór bardzo często  na różnego rodzaju pracach i za każdym razem jestem zadowolona z efektu. Jest to “evergreen” wśród wzorów i każdy powinien mieć go w swojej kolekcji. Mogę szczerze powiedzieć, że były to dobrze wydane pieniądze.

Oba szablony są półprzezroczyste, co pozwala na precyzyjne ułożenie na mediowanej pracy. Odkąd pracuję z szablonami Ranger, postanowiłam systematycznie uzupełniać swoją kolekcje o kolejne wzory. A jest w czym wybierać!  Znajdziecie je w sklepie w tym miejscu.

szablon-ranger-dylusions-diamond-of-a-borderszablon-ranger-tim-holtz-stencil-dot-fade

Tak wzory prezentują się na kartce:

6

Zwróćcie uwagę na tekturki – gałązki !!!  Malutkie i delikatne. W zestawie są 4 sztuki za 3,90 zł! Tanioszka po prostu.

ozdoby-tekturowe-galazki-zestaw-4-szt

1

2

Do wykonania tej kartki użyłam prześlicznego papieru ze Stamperii – Stara Anglia PismoCiekawy wzór do prac o charakterze vintage. Wprawdzie papier ma gramaturę tylko 170g , a ja kocham papiery bardzo grube,  ale i tak jestem nim zauroczona. Kartka jest zmediowana i wzór się trochę na niej gubi, wobec tego obejrzyjcie sobie papier na tym zdjęciu:

papier-stamperia-stara-anglia-pismo

8

W całości kartka prezentuje się tak:

4

9

Do wykonania kartki użyłam równiez innych materiałów i narzędzi dostępnych w sklepie:

masa plastyczna Martha Stewart

konturówka perłowa – perełki w płynie

farba akrylowa szara

pasta perłowa

farba akrylowa liliowa

tusz pigmentowy

big shot

Dziękuję za odwiedzenie bloga i lekturę postu. Zapraszam na kolejne inspiracje.

12654500_784860824990584_8642799575153699760_n

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *