Szkatułka

P4258448Witam serdecznie po małej przerwie. Dziś witam Was drewnianą szkatułką. Poszłam w stronę home decor, gdyż potrzebowałam stworzyć sobie pudełko na klucze. Farby kredowe z Pentart są w bardzo dobrych cenach. Daje to możliwość wypróbowania różnych kolorów. Świetnie się rozprowadzają, są lekkie, mają idealną konsystencję. Nie stwarzają problemów przy przecierkach. Nadają się idealnie to pierwszych prób z kredówkami. Malowałam nimi drewno, metal, sklejkę, tekturę oraz papier. Spotkałam się nawet z opinią, że nadają się do wielkich powierzchni, czyli do mebli. Z pewnością to sprawdzę i podzielę się kiedyś zdobytą wiedzą. Dziś jednak skupię się na tej drewnianej szkatułce :) Do ozdobienia wybrałam sobie kasetkę z listwami, która umożliwiła mi uzyskanie ciekawych efektów przecierek.

P4258447

Z racji tego, że brakowało mi prostej i eleganckiej klasyki, zdecydowałam się na mieszankę bieli oraz białego kremu. Mix ten dał mi taki odcień, który mnie satysfakcjonował. Farby doskonale się łączą ze sobą więc można eksperymentować śmiało. Choć nie jest to konieczne, gdyż gama kolorystyczna jest naprawdę zadowalająca.

P4258447a

P4258451

Pod jasny kolor nałożyłam odcień cappuccino, który fajnie i w sposób nie rażący w oczy przebija spod jasnej farby. Poostanowiłam pudełko ozdobić dekorami ze sklejki, które pomalowałam kolorem grafitowym. Następnie po wyschnięciu szarości naniosłam na powierzchnię pastę pozłotniczą. Całość szkatułki po wykonaniu przecierek nawoskowałam matowym woskiem z firmy Renesans. Wosk przy tego typu farbach jest niezbędny. Pozwala nam doskonale zabezpieczyć nasza pomalowaną powierzchnię, która jest gotowa do użytku.

Do wykonania użyłam:

farba biała

farba biały krem

farba cappuccino

farba gratitowa

wosk Renesans

drewniany narożnik

pasta

kasetka

pędziel

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wizytę

Aga Baraniak

12654309_784860808323919_2224829601588561030_n

 

4 komentarze

  • Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć czy farba niebieska którą użyła Pani na pudełku jest dostępna w sklepie Paper Concept? Jak tak to jaki to kolor i jaka farba. Pozdrawiam cieplutko

  • Śliczna , takie delikatne kolory te przetarcia coś pięknego bardzo mi się podoba.Zaznaczenie całosci bardzo wyraźnymi akcentami na wieczku w postaci dekorów super.Miło popatrzeć.zastanawiam się czy srodek pozostał w stanie surowym czy tez został przemalowany.

  • Środek również został w ten sam sposób przemalowany :) pozdrawiam

  • Witam Pani Jadwigo. Otóż ja jestem zwolennikiem mieszania kolorów, bardzo to lubię gdyż można uzyskać taki efekt jaki się Pani podoba. Dekory są pomalowane szarą farbą z lekką domieszką piaskowego, a na koniec lekko przetarte. Można też użyć metody pozłotnictwa za pomocą folii Renesans – również da wspaniały efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *