Stara szkatułka

P3177967Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj wykonałam dla Was coś innego, mianowicie prostą szkatułeczkę, która będzie idealnym prezentem na zajączka z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W pierwszej kolejności napiszę, że od tej techniki zaczynałam i moja dzisiejsza inspiracja przypomniała mi, jak można dobrze bawić się przy przyjemnym i lekkim decu. Ten porządek tworzenia- co u mnie jest rzadkością – pozwala chwilowo nacieszyć się uporządkowanym biurkiem i pracą.  Niektórzy twierdzą, że ta technika jest nudna………. ale to kłamstwo! Uwierzcie mi :)

Gdy szkatułka stała długo na moim biurku, czekając na pomysł na jej interpretację, aż korciło mnie, żeby sięgnąć po gesso i całość zabrudzić po swojemu. Ale powstrzymałam się na potrzeby dzisiejszej inspiracji.  Postanowiłam zachować naturalny kolor sklejki przy większej części powierzchni. Uważam, że kolor drewna ma swój klimat i urok, którego czasami nie warto zasłaniać. Wieko pokryłam na początek dwoma warstwami farby akrylowej o jasnym kolorze. Po osuszeniu, za pomocą kleju i lakieru 2w1 naniosłam cieńką warstwę serwetki, tylko tę z najbardziej intensywnym wzorem – czyli prościej tłumacząc, część ze wzorem. Do ozdobienia wybrałam sobie lekkie vintage róże.

Gdy już całość ładnie wyschła, naniosłam na powierzchnię medium do spękań, które osobiście uwielbiam, gdyż jest niezawodne. Spękania wyjdą za jego pomocą zawsze i na każdej powierzchni, czy to malowanej, czy surowej, mediowanej czy papierowej. Uważam, że jest genialne :)

Gdy już pojawiły mi się moje spękania i ich efekt mnie zadowolił, przetarłam rowki za pomocą gąbeczki werniksem postarzającym. Również tym preparatem przejechałam całość drewnianej skrzynki, aby wydobyć z niej stary klimat. Całość wieczka pokryłam cieniutką warstwą werniksu postarzającego. Nie można zapomnieć o lekkim szlifowaniu naszej przygotowanej, prawie gotowej powierzchni. Całość pokryłam lakierem na koniec ozdabiając metalowymi nóżkami.

P3177966

kjhghfxcvhk

P3177967

P3177971

Użyłam dodatkowo:
– nóżki metalowe
– drewniana kasetka
– pędzle gąbkowe / do tapowania
– pędzel
– medium nabłyszczające / klej
– koronka
– tusz Distress

Pozdrawiam wszystkich życząc miłego tworzenia.

Aga Baraniak

12654309_784860808323919_2224829601588561030_n

2 komentarze

  • Piękna szkatułeczka! Taka elegancka i kobieca. A te nóżki! Nadają jej niepowtarzalny klimat :)

  • Cieszę się Asiu,że szkatułka przypadła Ci do gustu :) Tak, zgodzę się z Tobą, że te nóżki dodają pazura i klimatu. Także jak najbardziej zachęcam do stworzenia swojej własnej, tym bardziej że jest to naprawdę proste i nie wymaga dużo czasu :)
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe słowo . Aga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *