Filcowe kurczaczki

kurk1

Witajcie,
Do świąt wielkanocnych możemy już odliczać. Pozostało mało czasu i na pewno warto już pomyśleć o świątecznych potrawach i ozdobach.
Oprócz papierowych dekoracji, polecam również te filcowe. Może stworzenie ich zajmuje ciut więcej czasu, ale zapewniam Was, że radość z ich tworzenia jest wcale nie mała.
Łapcie zatem za filc (którego w sklepie Paper Concept nie brakuje) i twórzcie filcowe dodatki :)

Moje filcowe kurczaczki powstały na bazie naprawdę prostego szablonu, który na pewno sami potraficie stworzyć. Szablony rysuję najpierw na zwykłej kartce papieru, gdy dopracuję już ostateczny kształt, wycinam go i odrysowuję na twardszej tekturce – dzięki temu szablon dłużej będzie mi służył. Przy wycinaniu filcu, przypinam szablon szpilkami, wtedy mamy pewność, że  nic nam się nie przesunie i wszystko będzie symetryczne. Jeśli macie w domu wykrojnik jajko, możecie takie kurczaczki stworzyć za pomocą takiego właśnie wykrojnika :)

kurk4

Kwiatuszki z półperełkami niewątpliwie dodają uroku małym kurczaczkom. Kwiatuszek również możecie wyciąć za pomocą maszynki Big Shot i wykrojnika.

kurk3 kurk2
Kurczaczki takie można powiesić w oknie,na ozdobnych gałązkach lub postawić na półce obok świątecznych dekoracji :)
A czy Wasze ozdoby są już gotowe? A może pikusiliście się o coś filcowego? Chętnie zobaczę Wasze prace, przesyłajce linki w komentarzach.

Materiały ze sklepu Paper Concept:
filc żółty
filc czerwony
filc biały
półperełki samoprzylepne żółte
nożyczki precyzyjne małe
pistolet do klejenia na gorąco

Pozdrawiam Was gorąco!

Basia

barbaraG

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *