Mediowy kwiatek – fototutorial

1

Nie zawsze mamy pod ręką odpowiedni kwiatek, aby ozdobić właśnie wykonywaną pracę i to jest dobra okazja, by własnoręcznie wykonać ozdobę komponującą się z naszą pracą. Nie trzeba posiadać do tego specjalnych predyspozycji, ani też dysponować specjalistycznymi materiałami.

 A

Rozpoczynamy od przygotowania: czarnego kartonu, pasty strukturalnej i maski. Ja użyłam kartonu w czarnym kolorze, ale w sklepie dostępnych jest mnóstwo papierów ozdobnych w różnych kolorach, matowych i błyszczących, z fakturą i bez, marmurkowych i metalizowanych i… czego tam jeszcze dusza zapragnie!

Szukajcie ich w tej zakładce.

X1

Na czarnym kartonie, przy pomocy maski odbijamy wzór pastą strukturalną. Wybrałam ten konkretny wzór maski, ponieważ jest bardzo drobny i kropki są różnej wielkości i ładnie rozmieszczone. Bardzo lubię i często stosuję właśnie tą maskę i uważam, że jest to bardzo udany wzór i uniwersalny. Warto się w nią zaopatrzyć i gwarantuję, że długo posłuży i będziecie z niej zadowoleni.

 2X

Po przesuszeniu zabieramy się za barwienie powierzchni. Ja użyłam tuszu Distress w kolorze fired brick

Tusze w wielkim wyborze dostępne są w tej zakładce.

3X

Następnie dobieramy odpowiednie wykrojniki i wycinamy płatki po dwa z każdego wzoru. Kwiatek powinien być spory i jeżeli nie macie tego konkretnego wzoru,  zamiennie możecie użyć również podobnych wykrojników, które mamy w sklepie:

duży kwiat Sizzix
duży kwiatek “layers leaves” Sizzix
duży kwiat “layers wheart petals” Sizzix

Wycięte elementy tuszujemy na brzegach, ozdabiamy złotym cienkopisem, a następnie formujemy płatki palcami.  Złote refleksy ożywiają  powierzchnię płatków  i można je wykonać w innej formie, np. jako obwódki kropek.

Płatki miętosimy dość intensywnie, chodzi o to by zmiękczyć karton i nadać mu charakter vintage.

Środki elementów formujemy dłutkiem, aby nadać im przestrzenną formę.

4X5X

Dodajemy ćwiek i kilka pręcików. Ja dodałam ćwiek perłowy DP Craft w kolorze białym i polecam te właśnie ćwieki. Mam ich zawsze sporo w zapasie i chętnie je stosuję.

6X7X

Kwiatek jest gotowy do umocowania na kartce.

C

Łatwe? Nie ma w tym żadnej filozofii, a wykonanie kwiatka jest banalnie proste. Mam nadzieję, że kursik okaże się Wam przydatny.

Pozostałe materiały i narzędzia, których użyłam do wykonania kartki znajdziecie tu:

– klej Magic
– trymer do papieru
– big shot
– wykrojnik “koła”
– dłutka do embossingu
– narzędzie do tuszowania
– wkłady wymienne do tuszowania

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne inspiracje.

12654500_784860824990584_8642799575153699760_n

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *