Baranek

hello1Coraz częściej moje szyciowe zapędy kierują się w stronę większych form. Kiedyś byłam sceptycznie nastawiona do szycia maskotek lub ogólnie czegoś większego niż 15cm.
Teraz powoli moje myślenie się zmienia, i nawet wizja dłuższej  niż zazwyczaj pracy  nie powstrzymuje mnie od szycia :)
Chciałam Was również przekonać, jak pomocne przy szyciu mogą być wykrojniki. To dzięki nim jestem w stanie wyciąć regularne kształty, takie jak kółka. Warto więc zaopatrzyć się w maszynkę Big Shot oraz wykrojniki nawet wtedy, gdy nie tworzymy metodą scrapbookingu. Testowałam już wykrojniki wielu firm i z żadną nie miałam problemu. Wykrojniki zawsze bez problemu wycinały filc, nie strzępiąc go. Jeśli macie więc pod ręką maszynkę Big shot, wykrojniki o dość dużych i regularnych kształtach i kawałek filcu – szyjcie !
Wykrojniki również dobrze radzą  sobie z filcem samoprzylepnym!
hello4
W owieczce wykrojnikami, jakich użyłam, były kółka (policzki i brzuszek). To jedne z najtrudniejszych do wycięcia ręcznie kształtów.
Dzięki wykrojnikom nasze kształty będą idealnie równe, co wygląda bardzo estetycznie.
A czym przyklejam do siebie filcowe kształty (np.policzki owieczki)? Wcale nie trzeba tutaj pistoletu do klejenia na gorąco.
Filc z filcem trzymać się będzie dzięki klejowi Magic. Pamiętajcie jednak, aby nie nakładać go zbyt dużo, gdyż może przeniknąć przez porowatą strukturę filcu.
Klej na gorąco przyda się natomiast do przyklejenia takich elementów, jak kokardki czy perełki. Tutaj lepiej użyć właśnie pistoletu, będziemy mieli pewność, że ozodby nie odpadną nawet po dłuższym czasie :)
hello3

hello2

Użyte materiały:
filc biały
filc bladoróżowy
wykrojniki kółka
kokardki w kropki
dzwoneczek biały
klej Magic
maszynka Big Shot
półperełki białe samoprzylepne
nożyczki tytanowe 18cm
pistolet do klejenia na gorąco

Pozdrawiam, Basia

barbaraG

 

Jeden komentarz

  • Wspaniała owieczka, uwielbiam patrzeć na takie prace. Myślę sobie wtedy chyba nie może być to takie trudne, ale kiedy zabieram się do szycie, nawet najprostszych rzeczy wcale dobrze to nie wygląda. Lepiej zostawić to takim osobom jak Ty, bo jesteś po prostu w tym świetna ;)
    Pozdrawiam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *