Księga wspomnień

IMG_5561Listopad to taki miesiąc, w którym spadają ostatnie liście, ale też miesiąc, w którym w szczególny sposób wspominamy naszych bliskich, tych, którzy odeszli i pozostały po nich tylko wspomnienia.
Aby zachować wspomnienia przygotowałam księgę na pamiątki, listy, zdjęcia… W takiej księdze możecie przechowywać pamiątki po tych, którzy już odeszli, ale też zbierać własne. W takich dniach jak te listopadowe można potem usiąść w zadumie i przeglądać te zgromadzone pamiątki, aby wspomnienia przetrwały w nas jak najdłużej.

Do mojej inspiracji użyłam drewnianego pudełka w kształcie księgi. Pudełko pomalowałam warstwą farby kredowej Pentart w kolorze kości słoniowej. Na “przedniej okładce” nakleiłam papier ryżowy z motywem balonu. Podmalowałam pasującą do papieru farbą w kolorze capuccino. “Tylną okładkę” ozdobiłam stemplem z damaskowym wzorem i dodałam wybrane motywy z szablonu Viva Decor 703.  Na bokach za pomocą pasty modelującej wykonałam imitację stron książki. Dodałam szablonowe reliefy. Szablon przykleiłam klejem tymczasowym. Do tej pory nakładałam reliefy przytwierdzając szablon tylko taśmą malarską, ale od kiedy użyłam kleju tymczasowego nie wyobrażam sobie, pracy bez niego. Szablon przylega idealnie, nic nie podchodzi pod spód. Używałam kleju tymczasowego Stamperii i jestem z niego bardzo zadowolona. Polakierowałam kilkukrotnie moim ulubionym lakierem matowym Stamperii. Chciałam, aby księga wyglądała jakby nadgryzł ją ząb czasu, więc postarzyłam ją pastą z bitumem Pentartu i pastą pozłotniczą w kolorze Złoto Bogate. Dodałam kropki zrobione rozwodnionymi farbami kość słoniowa, brąz i oliwka oraz napis “Golden Memories”wykonany stemplem Viva Decor. Na to jeszcze kilka warstw lakieru i gotowe.

Do mojej inspiracji ze sklepu PaperConcept wykorzystałam:
pudełko – drewniana księga
papier ryżowy A4 Stamperia
klej do decoupagu
– farba kredowa Pentart kolor: kość słoniowa, capuccino, oliwka
farba akrylowa Renesans brunat Van Dyck
szablon A4 Stamperia KSG154 Półkole
szablon Viva Decor 703 i szablon 008
pasta modelarska Viva Decor
klej tymczasowy Stamperia
pasta postarzająca Pentart Umbra
pasta pozłotnicza Renesans Złoto Bogate
stempel kauczukowy Stamperia Tapeta
stempel z zestawu stempli Viva Decor
lakier matowy Stamperia

IMG_5540IMG_5565
IMG_5575
IMG_5576
IMG_5568
IMG_5563
IMG_5548

Szanujmy wspomnienia i zachowujmy je dla bliskich.

Pozdrawiam
joanna_p_thumb

Jeden komentarz

  • Naprawdę piękna i niesamowita. Do takiej księgi wspomnienia na pewno same będą wskakiwać i układać się grzecznie w rządku. Gratuluję pomysłu i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *