Wesołe piórniki

IMG_5137Witajcie! Zastanawiacie się czasem, czy dzieci lubią dostawać własnoręcznie wykonane prezenty od swoich mam? Uwielbiają! Dlatego jako dzisiejszą inspirację przygotowałam wesołe szkolne piórniki na przybory szkolne. Wszystko się w nich nie zmieści, ale pióro, długopis i parę ołówków na pewno. A poza tym jaka będzie duma w oczach dziecka, gdy powie “Ten piórnik zrobiła mi mama”.

Do mojej inspiracji wykorzystałam drewniane piórniki. Przygotowałam piórniki  w dwóch odsłonach, aby pokazać jak różny efekt można osiągnąć używając tej samej serwetki. W jednej wersji na wieczku, w drugiej na spodzie. Wybrałam serwetkę w kolorowe, wesołe cyfry. Najpierw zagruntowałam drewno gruntem akrylowym. Następnie pomalowałam te części, które miały zostać pokryte serwetką na biało, pozostałe w wybranych kolorach. Serwetkę przykleiłam metodą na żelazko, na gładkiej płaskiej powierzchni, gdy przykleja się cały fragment serwetki, ta metoda sprawdza się doskonale. Aby mieć pewność, że pod wpływem lakieru nic się nie podniesie przemalowałam jeszcze całość klejem do serwetek firmy Viva Decor.  Polakierowałam kilkoma warstwami matowego lakieru. Lakierowanie w tym przypadku ma na celu jedynie utrwalenia motywu, bo już po przyklejeniu serwetki jest ona idealnie gładka.
W środku dodałam filcowe wkładki, aby zawartość się nie obijała o ścianki piórnika. Na wieczku pudełka w błękicie dodałam kropeczki i imię właścicielki, wykonane za pomocą pasty modelarskiej Viva Decor.
Moje dzieciaki były zachwycone. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do sprezentowania sobie lub swoim dzieciom takiego jedynego w swoim rodzaju piórnika.

Do mojej inspiracji wykorzystałam:
drewniane piórniki,
gesso akrylowe Renesans,
– farby akrylowe DP Craft School Bus Yelllow i Hydragena
serwetkę w kolorowe cyfry,
klej do decoupage,
klej do serwetek Viva Decor,
pastę modelarską Viva Decor
lakier matowy Stamperia
– filc w kolorze słonecznym i błękitnym

IMG_5139
IMG_5141
IMG_5133
IMG_5136
Pozdrawiam

joanna_p_thumb

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *