Wakacyjny album

DSC_7741a

Teraz, kiedy lato już za nami i powoli dopada nas jesienna melancholia, z przyjemnością wracamy do wakacyjnych wspomnień.
Moja dzisiejsza propozycja dla Was to mały, harmonijkowy album na zdjęcia z wakacji.

Uwielbiam marynistyczne, morskie klimaty, więc tylko kwestią czasu było stworzenie przeze mnie czegoś z pirackiej kolekcji papierów “Pirate’s life” Echo Park. Są to bardzo energetyczne, wesołe papiery, idealne do dziecięcych prac. Taki jest też album jaki przygotowałam. Nasycone, mocne kolory i wesołe naklejki, które znajdują się w zestawie sprawiły, że efekt końcowy przyciąga wzrok i cieszy oko. Sama forma albumu jest również bardzo ciekawa – taki harmonijkowy albumik (zwany też leporello) jest bardzo łatwy do samodzielnego stworzenia, możemy go przygotować w wielkości dopasowanej do naszych zdjęć i nie zajmuje wiele miejsca. Taki albumik z ulubionymi zdjęciami zmieści się w każdej damskiej torebce :) Jest to też świetny pomysł na wręczenie bliskim zdjęć w prezencie.

Album wykonałam z trzech arkuszy papieru ozdobnego o gramaturze 246 g, a okładki z beermaty. Z przyciętego do odpowiedniej wielkości papieru przy pomocy tablicy do bigowania stworzyłam harmonijki, a następnie wszystkie trzy części połączyłam ze sobą za pomoca taśmy dwustronnej. Na końcu przykleiłam oklejone papierem okładki, które – podobnie jak wnętrze albumu – ozdobiłam naklejkami z zestawu.

Efekt końcowy prezentuje się tak:

DSC_7726a DSC_7756a DSC_7778a DSC_7717a DSC_7782a DSC_7742a

Do stworzenia albumu wykorzystałam następujące produkty:
– papier ozdobny tkanina lniana 246 g
– beermata 1 mm
– zestaw papierów i naklejek “Pirate’s life” Echo Park
– tablica do bigowania
– gilotyna do papieru
– taśma dwustronna 6 mm
– klej Magic
– nożyczki precyzyjne tytanowe Tim Holtz
– tasiemkę rypsową Sew Ribbon  z zestawu w kolorze Aqua
– tusz Distress w kolorze Squeezed Lemonade
Miłego tworzenia!

anna_w_thumb

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *