Life is a journey

IMG_5088Życie jest podróżą! Zgadzam się z tą myślą w 100%.
A z podróży zwykle przywozimy jakieś pamiątki i na te rożne drobne pamiątki z podróży jest moje pudełko.

Do mojej inspiracji wykorzystałam pudełko z dziewięcioma przegródkami i papiery scrapowe DP Craft z kolekcji Marine. Najpierw całość zagruntowałam, a następnie pomalowałam farbami akrylowymi, dół – farbą w kolorze głębokiej czerwieni, a górę białą farbą zmieszaną z farbą 34 avorio pastelowy. Następnie uniwersalnym klejem przykleiłam odpowiednio docięty papier do scrapbookingu. Zdarza mi się wykorzystywać papier do sbrapbookingu w moich “dekupażowych” pracach. Robię to dlatego, że papiery do scrapbookingu mają znacznie bardziej zróżnicowane i ciekawe wzory. Ale traktuję je jak papiery do decoupagu, nawilżam delikatnie i lakieruję. Dlatego też po naklejeniu papieru całe pudełko polakierowałam dwukrotnie. Wykorzystałam do tego ten sam klej, który może jednocześnie pełnić funkcję lakieru.

Wewnątrz pomalowałam pudełko na żółto. Następnie tym samym papierem z kolekcji Marine wyłożyłam dno pudełka. Musiałam troszkę pokombinować, aby dopasować kartoniki do przedziałek.

Wieczko pochlapałam rozwodnioną farbą w kolorze błękitnym, żółtym i białym,  dodałam  szablon imitujący sznurek i krople zrobione lakierem 3D i gotowe.

Ze sklepu PaperConcept wykorzystałam:
pudełko z dziewięcioma komorami
papiery do scrapbookingu DP CRaft z kolekcji Marine Nr 03, 06 i 07
farby akrylowe Renesans: 01 Biel, 06 Żółć ciemna, 11 Karmin, 34 Avorio pastelowy, 41 błękit pastelowy
uniwersalny klej z werniksem
lakier 3D Viva Decor

IMG_5077
IMG_5082
IMG_5078
IMG_5089
IMG_5084

Pozdrawiam

joanna_p_thumb

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *