Zaczarowany ogród

IMG_4457Zaczarowany ogród, takie było moje pierwsze skojarzenie jak zobaczyłam ten cudowny kwiatowy papier Stamperii. Od razu wiedziałam, gdzie go zastosuję i tak postało to kwiatowe pudełeczko.

Poszukiwałam opakowania dla moich licznych kwiatków i jak tylko zobaczyłam ten pastelowo-kwiecisty papier wiedziałam, że będzie idealny do ozdobienia pudełka na kwiaty.

Do wykonania mojej inspiracji użyłam jednego z trzech pudełek z łuby. Nie są one bardzo trwałe, ale do przechowywania drobiazgów idealne. Pudełko z łuby najpierw zagruntowałam gesso. Zrobiłam to dwukrotnie, aby wzmocnić dodatkowo ścianki pudełka. Następnie nakleiłam papier ryżowy na dolną część, a wieczko i środek pomalowała farbą kredową w kolorze przybrudzonego różu.  Na wieczku położyłam relief za pomocą szablonu Stamperii. Do wykonania reliefu użyłam świetnej pasty Viva Decor. Pasta ma lekko kremowy kolor, ma odpowiednią konsystencję do szablonów, można ją szlifować i delikatnie połyskuje w świetle. Przy tym jest bardzo lekka i szybko wysycha. Całość przeszlifowałam i polakierowałam matowym lakierem.

Do mojej inspiracji ze sklepu użyłam:
pudełko z łuby
gesso Renesans
papier ryżowy Stamperii
farbę kredową Pentart – Róż wiktoriański
– pasta Viva Decor
szablon KSG185 Stamperii
lakier matowy
klej

IMG_4440
IMG_4460
IMG_4462
IMG_4451
IMG_4434
Pozdrawiam serdecznie
joanna_p_thumb

3 komentarze

  • Cześć :)

    Piękna praca! Mam pytanie techniczne. Czy nie masz problemu z zamykaniem pudełeczka? Kiedyś wykonałam pracę na pudełku z łuby i bardzo ciężko się otwiera i zamyka. Czy jest na to jakiś sposób?

  • Na pudełka z łuby niestety nie ma sposobu. Moje pudełko miało tyle luzu, że cieniutki papier ryżowy i kilka warstw lakieru nie pogrubiły go na tyle, aby był problem z zamykaniem. Można delikatnie przeszlifować wnętrze pokrywki i jeśli na prawdę jest ciasno, dół zacząć ozdabiać od granicy pokrywki. Przy zamkniętym pudełku nie będzie widać. Cieszę się, że moja praca się spodobała :)

  • Pani Joanno dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *