Kronika podróży

DSC_6017a

Co robią dzieci w czasie długich podróży samochodem?
Nudzą się!
Dziś moja propozycja na nudę dla starszaków.

Przed nami wakacje i wakacyjne wyjazdy, ale zanim znajdziemy się nad morzem czy w górach czeka nas zazwyczaj długa i męcząca podróż. Ja uwielbiam podróże samochodem i obserwowanie wszystkiego co mijamy, ale moje dzieci należą do tej grupy, która co chwilę pyta: “Daleko jeszcze?” Spróbujmy zamienić nudną podróż w podróż pełną ciekawych odkryć, szukania nowych miejsc, wymyślania wierszyków i piosenek. Aby nic ciekawego nie zostało zapomniane przygotowałam Kronikę podróży, w której można zapisać wszystkie odkrycia. A żeby nie był to po prostu nieciekawy notes z pustymi kartkami, ozdobiłam go również wewnątrz.

DSC_6013a

Do wykonania Kroniki zainspirował mnie zestaw papierów z naszych niedawnych nowości “Travel stories” Carta Bella od Echo Park. Papiery Carta Bella wprost uwielbiam za niesamowite wzory, cudowną kolorystykę i chropowatą fakturę przypominającą w dotyku papier do malowania akwarelami. Z tego zestawu zdecydowanie musiało powstać coś związanego z podróżowaniem. Okładki notesu wykonałam z beermaty, a wewnętrzne karty to papier wizytówkowy tkanina lniana o gramaturze 185 g. Kartki ozdobiłam naklejkami z zestawu.
Kronikę podzieliłam na kilka części, m. in. Jedziemy do…, Mijamy…, Miejscowości, Wierszyki i piosenki, Ciekawe miejsca, Przystanki, Znalezione w podróży, Bazgroły. Zachęćmy dzieci do obserwowania trasy i zapisywaia wszystkiego co je zainteresuje. Wypatrujmy ciekawych miejsc i zatrzymajmy się, aby dziecko mogło zrobić zdjęcie, które potem umieści w kronice. Spisujmy ciekawe i zabawne nazwy miejscowości. Zapisujmy ciekawe powiedzonka czy wierszyki, które powstaną w czasie podróży. Pozwólmy dzieciom zatrzymać bilety czy ulotki z miejsc, które odwiedzimy po drodze. Zostawmy miejsce na bazgroły. Być może taka podróż będzie trwała dłużej, ale na pewno nie będzie nudna.
A kiedy zimą nasze dziecko wyjmie z szuflady kronikę i zapyta: “Mamo, a pamiętasz jak przejeżdżaliśmy przez Krzywe Kolano?”, będziemy mieli pewność, że kronika to był dobry pomysł :)

Do wykonania kroniki wykorzystałam:
zestaw papierów “Travel stories”
beermata 1 mm
papier ozdobny tkanina lniana 185 g
klej Magic
kostki dystansujące
bindownica Cinch
grzbiety do bindowania
dziurkacz koło 1cm
dziurkacz kolo 1,6 cm

DSC_6019a DSC_6045a DSC_6047a DSC_6037a DSC_6049a DSC_6052a DSC_6065a DSC_6057a

 

Pozdrawiam i życzę ciekawych wakacyjnych podróży!

anna_w_thumb

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *