Kartka z niespodzianką

 

DSC_5284a

Moja inspiracja nie mogła być inna niż nawiązująca do dzisiejszego dziecięcego święta. Przygotowałam kolorową, radosną kartkę pop up. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem zwyczajnie, jednak jej środek kryje prawdziwą niespodziankę – trójwymiarowy obrazek.

DSC_5270a

Zaczęlam od przygotowania bazy. Nie korzystałam z żadnego szablonu, uruchomiłam swoją wyobraźnię i metodą prób i błędów stworzyłam bazę kartki. Pierwszym krokiem było zbigowanie kartki papieru wizytówkowego formatu A4 dokładnie w połowie, następnie na jednej części (mniej więcej w 1/3 jej długości) za pomocą tablicy do bigowania wygniotłam w równych odstępach 5 rowków i zagięłam je w wachlarzyk, który potem skleiłam w taki spoósb, aby tworzyły mały próg. Kartkę przycięłam do odpowiedniego formatu dopiero po zagięciu i sklejeniu wachlarzyka. Następnie w środkowym zgięciu kartki zrobiłam nożyczkami małe nacięcia tworzące dwa schodki, jeden krótszy drugi dłuższy. W ten sposób uzyskałam podstawę do przyklejenia elementów w trójwymiarze.

Do ozdobienia mojej kartki wykorzystałam jedną z nowości w naszym sklepie – bardzo kolorowy, energetyczny i wesoły zestaw papierów do scrapbookingu I love sunshine Echo Park. W zestawie oprócz papierów znajdują się dwa arkusze naklejek, z których również chętnie skorzystałam – to właśnie z nich ułożyłam obrazek wewnątrz kartki. Wcześniej każdą naklejkę nakleiłam na zwykłą kartke papieru i wycięłam po konturach. W ten sposób zapobiegłam przyklejaniu się poszczególnych elementów kartki do siebie po złożeniu.

Myślę, że taka kartka z niespodzianką wewnątrz wywoła uśmiech na każdej dziecięcej buzi :)

Do zrobienia kartki wykorzystałam następujące produkty:
papier ozdobny gładki o gramaturze 246 g
zestaw papierów i naklejek I love sunshine Echo Park
kostki 3D
tablica do bigowania
klej Magic
nożyczki tytanowe 10 cm

DSC_5242a DSC_5265a
DSC_5284aDSC_5249a DSC_5264a DSC_5255a DSC_5287a

 

Pozdrawiam!

anna_w_thumb

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *