Szkatułka z gwiazdą

IMG_2340„Marilyn jest pięknym dzieckiem” to słowa nauczycielki aktorstwa Constance Collier o wspaniałej, pięknej aktorce Marilyn Monroe, której rocznica urodzin przypada w dniu 01 czerwca. Stąd moja inspiracja nawiązująca trochę przekornie do zbliżającego się Dnia Dziecka.

Osoba Marilyn Monroe zachwyca i inspiruje. Za życia otaczała ją jakaś magiczna, świetlista aura, która nie zgasła wraz z jej śmiercią , ale trwa do dziś. Ja jestem pod wielkim wrażeniem jej osoby.

Papierem ryżowym Stamperii z podobizną Marilyn postanowiłam ozdobić szkatułkę z lusterkiem przeznaczoną do przechowywania… no myślę, że wyłącznie biżuterii  :)
Szkatułkę pokryłam jedną warstwą podkładu, a następnie wieczko pomalowałam farbą w kolorze szarym, a dół dwukrotnie czarną farbą. Następnie wieczko na krawędziach przetarłam świeczką i pomalowałam na biało też dwukrotnie. Delikatnie przeszlifowałam papierem ściernym i nakleiłam papier ryżowy. Na to jeszcze jedna warstwa kleju i wszystko przeszlifowałam papierem ściernym. Na krawędziach uwidoczniły się lekkie przetarcia.
Dół szkatułki postanowiłam ozdobić szablonem Stamperii w pepitkę, który położyłam za pomocą pasty strukturalnej. Przeszlifowałam delikatnie. Następnie całość polakierowałam kilkoma warstwami lakieru.
W środku lusterko niestety wklejone było krzywo, a poza tym nie wyglądało dobrze. Dodałam więc rameczkę z tektury introligatorskiej, którą ozdobiłam tym samym szablonem co na zewnątrz.

Ze sklepu PaperConcpet użyłam:
pojemnik z lustrem 9 przegród
papier ryżowy Stamperia
szablon Stamperia – pepitka
klej z werniksem VIVA
pasta strukturalna VIVA
farby Renesans biała i czarna
tektura introligatorska

Dodałam uchwyt i tasiemkę, a całość prezentuje się tak.

IMG_2324
IMG_2343
IMG_2338
IMG_2349
IMG_2336
Mam nadzieję, że Wam się podoba.

Pozdrawiam
joanna_p_thumb

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *