Pudełko komunijne

IMG_3651 (2)Dziś moja propozycja związana jest z majowym czasem Pierwszych Komunii Świętych. Przygotowałam pudełko na pamiątki , utrzymane w bardzo jasnej pastelowej tonacji. Proste i czyste jak dzieci pierwszokomunijne.

Do mojej inspiracji użyłam pudełka/kasetki o wymiarach 27,5×20,5, które najpierw zabezpieczyłam podkładem, a następnie pomalowałam farbą kredową na biało. Na dolnej części nakleiłam serwetkę w kropeczki. Serwetkę przyklejałam klejem z werniksem Servietten-Technik firmy Viva, który jest dla mnie odkryciem.  Szczerzę go polecam do techniki serwetkowej, ma żelową konsystencję, ale taką specyficzna strukturę, która powoduje, że serwetka nie namięka, można nawet mocno pocierając rozprowadzić klej nadając serwetce idealną gładkość. Cudownie się z nim pracuje!
Na wieczku położyłam szablon z użyciem pomocą pasty modelarskiej. Po wyschnięciu pomalowałam delikatnie farbą w kolorze zbliżonym do koloru serwetki, a następnie przetarłam papierem ściernym. Konturówką, którą sama zrobiłam mieszając pastę modelarską z odrobiną białej farby i wody wykonałam napis. W środku przy użyciu tego samego szablonu i farby powtórzyłam motyw ramki z wieczka i dodałam napis, będący transferem wydruku z drukarki laserowej. Do transferu użyłam kleju Magic. Całość polakierowałam kilkoma warstwami matowego lakieru i dodałam ozdobny uchwycik.

Myślę, że takie pudełeczko będzie idealne na przechowywanie wszystkich pamiątek Pierwszej Komunii.

Do wykonania komunijnego pudełeczka użyłam:
pudełko/kasetka
podkład akrylowy gesso Renesans
farby kredowe Pentart w kolorze białym i capuccino
klej do techniki serwetkowej firmy Viva
serwetka w kropeczki
biała pasta modelarska
szablon ramki Stamperia
klej Magic
lakier matowy Stamperia

IMG_3634 (2)
IMG_3655 (2)
IMG_3649 (2)
IMG_3648 (2)
IMG_3638 (2)

Pozdrawiam

joanna_p_thumb

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *