Kurs na różę z papieru scrapowego

IMG_2586Witajcie!
Zbliża się Dzień Matki, czy przygotowujecie już kartki dla mam. Dziś mam dla Was krótki i prosty kursik na wykonanie róży z papieru scrapowego. Takie własnoręcznie zrobione róże będą ich wspaniałą ozdobą.

Wielokrotnie zabierając się do wykonania kartki łapałam się na tym, że nie mam kwiatów w odpowiednim kolorze, który pasowałyby mi do wybranego papieru. Poza tym bardzo lubię ozdabiać moje kartki kwiatami, które sama wykonałam. Dlatego też przygotowałam dla was kursik, który pozwoli wykonać różę z dowolnie wybranego papieru scrapowego. Moim zdaniem jest to bardzo prosty sposób, a kwiaty wychodzą piękne. W ten sposób kwiaty można wykonać również z innych papierów, ja np. bardzo lubię papier Canson o gramaturze 160g/m2 sprzedawany w blokach. Nie uważam, że najładniejsze kwiaty powstają z  papier czerpanego, który moim zdaniem nie lubi dziurkaczy i płatki wychodzą zbyt postrzępione.

Do wykonania róży potrzebne będą:
arkusz papieru scrapowego,
– dziurkacz kwiatek i kółko,
drucik,
klej magic,
pęseta,
nożyczki
– dłutko do embossingu lub długopis z okrągłą końcówką,
– mata do wygniatania, może być złożony kawałek filcu.

IMG_2529

Z papieru scrapowego za pomocą dziurkaczy wycinamy kółko i pięć razy kwiatek. Jeśli nie posiadacie odpowiednich dziurkaczy. Równie dobrze kółko i kwiatki można wyciąć ręcznie.
W środku wyciętych elementów robimy dziurki. Następnie przez dziurkę w kółku przekładamy drucik i zakręcamy.

IMG_2556
Składamy na pół, smarujemy klejem i zwijamy tak, aby utworzył się środek róży podobny do zwiniętego pączka. Zamiast zwiniętego kółka z papieru można użyć małego koralika. Odkładamy na bok i zajmujemy się formowaniem płatków.

IMG_2557
Każdy kwiatek nacinamy nożyczkami do środka, tak aby utworzyły się luźne płatki. Następnie wygniatamy na macie. W przeciwieństwie do papieru Canson, który zawsze zwilżam przed formowaniem płatków, kwiaty z papier scrapowego robię “na sucho”.

IMG_2560
IMG_2562
Dwa kwiatki formujemy do wewnątrz, trzy najpierw do wewnątrz, a potem na zewnątrz. Powstają w ten sposób ładnie wygięte płatki. Z dwóch kwiatków uformowanych do wewnątrz zwijamy pączek, z pozostałych trzech płatki. Każdą warstwę smarujemy obficie klejem.

IMG_2563
IMG_2567
Następnie formujemy płatki przy pomocy pęsety doklejamy wykończenie łodyżki i gotowe.

IMG_2572
IMG_2575
IMG_2577

Prawda, że proste. Mam nadzieję, że podobał się wam mój kursik i zachęciłam was choć trochę do podjęcia próby samodzielnego formowania kwiatków.

Pozdrawiam

joanna_p_thumb

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *