Taca Sweet Home

???????????????????????????????Witajcie ! Ostatnio panuje moda na farby kredowe, więc gdy tylko zobaczyłam je w ofercie sklepu, od razu postanowiłam wykorzystać je do jednego z moich projektów i tak oto powstała delikatna, przecierana taca.

Oczywiście pierwsze co, to przeszlifowałam tacę i pomalowałam na ciemnoszary kolor farbą akrylową, następnie po brzegach tacy przejechałam świeczką, aby po pokryciu tacy drugą warstwą farby łatwiej można było ją zeszlifować i odsłonić ciemnoszary kolor. Jako drugą warstwę farby użyłam już farby kredowej Pentart w kolorze szarym. Farba ta jest bardzo gęsta i silnie kryjąca. Szybko wysycha. Po wyschnięciu farby, brzegi i boki tacy mocno przeszlifowałam uwidaczniając spod spodu ciemniejszą warstwę farby.

Następnie zabrałam się za wykonanie transferu. Transfer wykonałam używając specjalnego papieru do transferu i olejku lawendowego, gdyż uwielbiam jego zapach… Równie dobrze można użyć specjalnego żelu do transferu Stamperii.

Na koniec całą tacę pokryłam woskowym werniksem, bardzo wydajnym, przyjemnym w malowaniu i podkreślającym efekt shabby-chic.

Efekty oceńcie sami!

Do wykonania tacy potrzebowałam:
– drewniana taca
– farba akrylowa biała i czarna
– farba kredowa Pentart szara
– papier do transferu
– żel do transferu Stamperia lub olejek lawendowy
– woskowy werniks Viva Decor
– pędzle
– papier ścierny, nożyczki, płatek kosmetyczny i zwykła łyżeczka do transferowania

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Mi farba kredowa przypadła do gustu a Wam?

alicja_k_thumb

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *