Metamorfoza zegara

IMG_3483Witajcie!

Dziś moja inspiracja trochę nietypowa, pokażę Wam jak w prosty sposób można przemienić zwykły zegar w elegancki zegar w stylu shabby chic.

Czy wy też tak macie, że pewne rzeczy w waszych domach po prostu są? Czy do nich pasują, czy nie są, aż do czasu. I właśnie taki czas przyszedł na mój zegar. Kupując mieszkania odziedziczyłam po poprzednich właścicielach zegar. Taki zwykły reklamowy zegar, zawisł w mojej kuchni i wisiał sobie przez kilka lat. Zupełnie nie pasował do jej wystroju , ale wszyscy się do niego przyzwyczaili i po prosu był.

Do czasu, aż postanowiłam przeprowadzić totalną metamorfozę. Jak zobaczyłam papier Stamperii od razu wiedziałam w jakim celu go użyję. I tak powstał pomysł na tę przemianę.

Najpierw rozkręciłam wszystkie elementy. Odkleiłam szybkę, wyjęłam wskazówki i poprzedni cyferblat. Zamiast niego na tekturce nakleiłam wyciętą z papieru ryżowego tarczę zegara. Rozmiar pasował idealnie i nie musiałam nic dopasowywać. Następnie zabrałam się za ramkę zegara. Stara była pożółkła i nie pasowała do obecnej tarczy. Najpierw pomalowałam podkładem, a następnie farbą w kolorze szarym (uzyskałam ją mieszając farbę w kolorze  biel antyczna z kropelką farby czarnej). Na krawędziach i w niektórych miejscach przetarłam świeczką. Potem pomalowałam dwa razy farbą w kolorze antycznej bieli i przetarłam papierem ściernym uzyskując w ten sposób efekt łuszczącej się farby, charakterystycznych dla stylu schaby chic.
Na to kilka warstw matowego lakieru i tadam, zegar gotowy.  Jak wam się podoba przemiana?

Do metamorfozy zegara ze sklepu PaperConcept użyłam:
papier ryżowy Stamperia
podkład przeźroczysty Stamperia
farby Renesans: kolor biel antyczna i czarny
klej do decoupage

IMG_3441

IMG_3483
IMG_3481
IMG_3487
IMG_3478
Pozdrawiam

joanna_p_thumb

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *