Konewka z różami

IMG_3585Witajcie! Dziś mam dla was pomysł na oryginalną konewkę. Do mojej przemiany posłużyła mi zwykła ocynkowana konewka, farby kredowe i papier ryżowy Stamperii. Jesteście ciekawi jak przebiegały prace. Zapraszam :)

Najpierw zagruntowałam konewkę preparatem przeciw korozji, na to położyłam podkład akrylowy.  Potem rozrysowałam reliefy. Konturówkę do ich wykonania zrobiłam sama mieszając pastę strukturalną  z farbą kredową i odrobiną wody. Następnie korpus pomalowałam farbą kredową w kolorze brzoskwini, a pozostałe elementy farbą w kolorze stonowanej zieleni. Farby kredowe Pentartu używałam po raz pierwszy i jestem bardzo zadowolona. Świetnie kryją, mają piękne pastelowe kolory i dają aksamitne matowe wykończenie.

Przykleiłam motyw z różami, który następnie farbami z dodatkiem opóźniacza pocieniowałam. Pochlapałam wszystko rozwodnioną farbą w dwóch kolorach brązu. Za pomocą pasty postarzającej w kolorze umbry dodałam głębi i reliefom i rdzawe elementy w niektórych miejscach. Potem jeszcze kilka warstw matowego lakieru i gotowa konewka prezentuje się tak.

IMG_3586
IMG_3572
IMG_3584
IMG_3582
IMG_3591

W mojej pracy ze sklepu PaperConcept użyłam:
podkład akrylowy gesso Renesans
farby kredowe Pentart: oliwkowy2 i brzoskwinia
papier ryżowy Stamperia
opóźniacz do akryli
farby do cieniowania: siena palona  i umbra palona
– pasta strukturalna Viva decor
pasta postarzająca umbra
lakier matowy

Czy wiosna już zawitała na wasze balkony?
Pozdrawiam

joanna_p_thumb

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *