inwazja motyli

SONY DSC

Wiosna panoszy się już na Waszych blogach i wcale się nie dziwię! Ja też uległam temu nastrojowi i poczyniłam pierwsze wiosenne dekoracje. A ponieważ wszędzie piękne kwiaty, ja postanowiłam przygotować motylki.

Oczywiście dobór kolorystyki jest dowolny. W sklepie PaperConcept macie ogromny wybór wzorów, kolorów i faktur. Moje motyle są różowe, kremowe w szare groszki i łososiowe w białe groszki. Jak będą wyglądać Wasze, zależy tylko od Waszej wyobraźni.

Do zrobienia tej delikatnej dekoracji użyłam tablicy do bigowania, która ma w sobie ogromny potencjał. Odpowiedni szablon poskładałam wzdłuż zaznaczonych linii w harmonijkę i na środku związałam nitką, w podobnym do koloru papieru odcieniu. Rozłożyłam nieco skrzydła, żeby lepiej się prezentowały. Z czarnego papieru za pomocą nożyka wycięłam czarne paski, które ze sobą skleiłam i przytwierdziłam, również za pomocą kleju, do motylka. Można przywiązać do nich żyłkę i powiesić, ale ja wolałam przymocować je bezpośrednio do gałązki. Użyłam do tego cienkiej taśmy dwustronnej. Gałązki włożyłam do ażurowej osłonki i obłożyłam kamykami, żeby się nie przewracały.

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Artykuły ze sklepu, których użyłam:

papier ekologiczny Woodstock – Betulla 225 g A4,
nożyk,
klej,
taśma dwustronna,
tablica do bigowania.

 

Ściskam Was mocno i biegnę szukać wiosennych inspiracji :D

magdalena_j_thumb

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *