Biały wianek z piórek

IMG_3224Wielkanoc bieli,
czy ten kolor pasuje do dekoracji wielkanocnych?
Moim zdaniem jak najbardziej. Dlatego jako inspirację dla was przygotowałam biały wianek z piórek.  Wianek jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać również jako ozdobę na przyjęciu komunijnym lub jako dekorację ślubną.

Dlaczego biały kolor? Moim zdaniem biel zdobi sama w sobie, nie wymaga wielu dodatków i świetnie komponuje się praktycznie z każdym kolorem. Taka dekoracja sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.
Ja jestem urzeczona dekoracjami w pastelowych barwach, wśród nich biel wiedzie prym.

Do wykonania wianka wykorzystałam styropianową oponkę, piórka, satynową wstążkę i klej na gorąco. Styropianowy wianek okleiłam białymi piórkami.  Piórka przyklejamy naokoło, jedno obok drugiego. Odległość między kolejnymi warstwami – to mniej więcej połowa piórka. W ten sposób wianek cały będzie pokryty piórkami, a przy tym będzie odpowiednio puszysty. Do oklejenia wianka o średnicy 20 cm potrzebne będą dwa opakowania piórek. Ja nie zużyłam całego drugiego opakowania, ale jedno to może być troszkę za mało.  Następnie przewiązałam satynową wstążką i gotowe. Można oczywiście dodać jeszcze jakieś dodatki, jajeczka, kwiatki, mi podoba się taki biały i prosty. Wianek może być dekoracją zdobiącą nasze drzwi lub okno, ale może też stanowić wielkanocną ozdobę stołu.

IMG_3228
IMG_3226
IMG_3227
IMG_3225
Użyte produkty (kliknięcie na produkt przeniesie was na stronę sklepu):
styropianowa oponka
piórka
satynowa wstążka
pistolet na klej
wkłady klejowe

Mam nadzieję, że moja propozycja na dekorację wielkanocną w białym kolorze wam się spodoba.

Pozdrawiam
joanna_p_thumb

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *