WIELKANOCNE DIY DLA NAJMŁODSZYCH

Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu z najmłodszymi? Mamy dla Was ciekawą propozycję własnoręcznych ozdób Simply Crafting, które mogą okazać się wyjątkową dekoracją Waszych wielkanocnych stołów i stroików. 

SimplyCrafting to drewniane formy wyprodukowane w Polsce, dostępne w przeróżnych kształtach. Wsród nich także te okazjonalne, nawiązujące do konkretnych świąt (Boże Narodzenie, Wielkanoc). Zawieszki, podstawki, zakładki do książek – to tylko kilka z wielu produktów Simply Crafting. Możecie je własnoręcznie ozdabiać lub pozostawić sote, jeśli lubicie drewniane ozdoby w stylu boho. Sprawdzą się także doskonale do oklejania za pomocą serwetek i papierów w technice decoupage. Można dekorować ją za pomocą farb, piórek, brokatów, koralików i wstążek.

Postanowiliśmy pokazać Wam dwie metody zdobienia zawieszek Simply Crafting, do których możecie zaprosić najmłodszych. Jako że Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, postawiliśmy na zawieszki w kształcie zajączków, baranków, jajeczek, kwiatków oraz motyli. Wszystkie formy są odpowiednio uproszczone, aby praca z nimi była łatwa i przyjemna- zwłaszcza dla dzieci. 

Wyklejanie zawieszek Wielkanocnych pomponami

Pierwszą metodę zdobienia polecamy dla dzieci między 3-4 rokiem życia, ponieważ łatwiej zachować przy niej czystość. Zalecamy jednak całkowitą obecność rodziców, ze względu na fakt, że pomponiki są niewielkie oraz łatwe do połknięcia. Chcielibyśmy uniknąć jakiegokolwiek ryzyka znalezienia się kuleczek w maleńkich buziach!

Do tej metody potrzebujemy:

Zaczynamy od upewnienia się, że drewniana powierzchnia zawieszki jest zupełnie sucha, aby mogła w pełni współpracować z naszym klejem. Następnie ustalamy (na sucho) wzór, jaki powstanie z naszych kolorowych kuleczek. 

Teraz przystępujemy do klejenia pomponików. Nakładamy niewielką ilość kleju (w zależności od rozmiaru pomponika- im większy, tym więcej kleju będziemy musieli nałożyć) na fragment kuleczki, a następnie przyklejamy do drewnianej powierzchni. Czynność powtarzamy do momentu wyklejenia pomponikami całej zawieszki. Gotowe dzieło odkładamy w bezpieczne miejsce, aż do całkowitego wyschnięcia kleju. 

Malowanie zawieszek Wielkanocnych

Metoda malarska polecana jest dzieciom powyżej 4 lat, ze względu na większe prawdopodobieństwo artystycznego nieładu w trakcie tworzenia. ;) 

Przygotujcie:

Na naszą paletkę nanosimy wybrane kolory farb w niewielkiej ilości. Następnie wybieramy metodę, którą będziemy zdobić drewnianą zawieszkę. 

Pędzel gąbkowy świetnie sprawdzi się do tworzenia gradientów. Wystarczy wybrać np. 2 dowolne kolory, a następnie pokryć pierwszym z nich połowę powierzchni, a drugim kolorem pozostałą część. Blendujemy miejsce, w którym spotykają się oba odcienie, stempelkując do momentu uzyskania jednolitego koloru. 

Inną metodą będzie malowanie pędzlem dowolnych wzorów na zawieszce. Możemy zamalować całość powierzchni wybranym kolorem, a następnie pędzlem stworzyć ciapki, kropki, szlaczki, czy cokolwiek, na co mamy ochotę. Pozostawienie powierzchni sote i namalowanie na niej wzorów, daje równie ciekawe efekty. Kwestia wyboru techniki, czy kolorystyki leży w Waszych rękach. Niech ogranicza Was jedynie wyobraźnia (i powierzchnia zawieszek ;))!

Wielkanoc stała się dla nas jedynie pretekstem, żeby pokazać Wam jak, w ciekawy sposób, możecie stworzyć z najmłodszymi własnoręczne ozdoby. Wśród wzorów znajdziecie także te bardziej uniwersalne, które mogą pozostać dekoracją Waszego domu przez cały rok. :)

Pozdrowienia,
Dominika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *