Pakujemy prezenty

Cześć!

Im bliżej świąt, tym mniej czasu mamy na przyjemności (te dopiero nadejdą z samymi świętami). Równocześnie przybywa nam obowiązków, z wypełnieniem których musimy zdążyć przed zabłyśnięciem pierwszej gwiazdki. Warto więc wcześniej zrobić to, na co zazwyczaj brakuje czasu w zamieszaniu z gotowaniem i strojeniem choinki :) Przygotowałam dla Was dwie inspiracje pakowania prezentów – pozwolą one Wam na zapakowanie świątecznych paczek szybko, ale efektownie :) Zaczynamy!

Jestem zwolenniczką oszczędzania różnych materiałów do rękodzieła i wykorzystywania ich do ostatniej niteczki czy karteczki. Nie lubię wyrzucania skrawków filcu i papieru, ponieważ można je wykorzystać później na wiele różnych sposobów. Do pakowania prezentów wykorzystuję zazwyczaj zwykły szary lub biały papier, gazety, sznurek itd. Zwykle okazuje się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ na takim tle pięknie odznaczają się kolorowe dodatki.
Dwie paczuszki owinęłam zwykłym szarym i białym papierem. Do zaklejenia brzegów użyłam taśmy dwustronnej, którą można estetycznie ukryć w środku. W końcu nic tak nie psuje efektu końcowego jak połyskująca taśma klejąca na wierzchu paczki :D Z odobnego papieru do pakowania wycięłam dwa paski, które złożyłam wzdłuż do środka, by odcięte brzegi nie były widoczne. Taki sposób pakowania paczek pozwala wykorzystać wszystkie skrawki papieru, które pozostały z zeszłego roku :) Po przyklejeniu pasków do paczek, obwiązałam je sznurkiem konopnym oraz sznurkiem piekarskim.

Z zielonego filcu wycięłam listki ostrokrzewu i przykleiłam je klejem na gorąco pod kokardką ze sznurka. Pomiędzy listkami umieściłam piękne, brokatowe owocki ostrokrzewu :) Drugą paczkę udekorowałam, wyglądającymi troszkę jak śnieg, kryształkami z brokatem.

Po pracy pozostają mi zawsze kawałki papieru do scrapbookingu. Są one tak ładne, że naprawdę szkoda je wyrzucić :D Postanowiłam zrobić z nich etykietki na prezenty, więc wycięłam z nich serduszka i gwiazdki, w które czarnym pisakiem wpisałam imiona. Gotowe! :)

Etykietki na prezenty możecie również wykonać na podstawie kursu Ani z poprzedniego posta: https://blog.paperconcept.pl/2018/12/bileciki-na-ostatnia-chwile-2/

 

Wesołych Świąt! :*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *