ozdoby choinkowe

Witajcie!

Najwyższa pora zastanowić się nad wyglądem choinki. Wybrać kolorystykę i zrobić kilka nowych ozdób. Wiadomo, że nie wymienimy wszystkiego. Wystarczy tylko połączyć stare z nowym tak, by wszystko dobrze się komponowało, bo przecież nasza choinka będzie cieszyć oko przez kilka zimowych tygodni.
Tym razem zależy, mi by nadać jej stylu rustykalnego – trochę natury dobrze jej zrobi. Mamy szyszki, suszoną pomarańczę i drewniane plasterki. Do tego oczywiście kilka ozdób z papieru oraz podrasowane kolorem i bawełnianą koronką bombki.

Drewniane plasterki pomalowałam na czarno i białym markerem napisałam to, co podpowiedziała wyobraźnia. Wywierciłam dziurki i zawieszki gotowe. Styropianową bombkę potraktowałam miedzianą farbą akrylową. Trzeba było nałożyć 2 warstwy. W sumie uzyskałam całkiem fajny efekt, bo połysk i kolor odciągnęły nieco uwagę od faktury styropianu. Oczywiście w sklepie znalazły się zawieszki do bombek, więc nie miałam problemu z zamocowaniem sznurka. Gwiazdka z papieru w megaenergetycznym kolorze również zawiśnie na moim drzewku i ożywi całość. Wykonałam ją za pomocą szablonu i tablicy do bigowania. Coś czuję, że będzie miała jeszcze kilka zastosowań. Na koniec bombki akrylowe, na które nakleiłam, używając kleju na gorąco, bawełnianą koronkę. Wyszły delikatne. I dobrze, bo będą świetnie równoważyć całość.

Tak to wygląda

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do zmian.
Dobrego tygodnia!

Magda

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *