Etykietki do prezentów – kurs

Cześć! :)

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało nam teoretycznie jeszcze sporo czasu – piszę “teoretycznie”, ponieważ z doświadczenia wiem, że w świecie rękodzieła do Świąt nigdy nie ma dużo czasu :D Im wcześniej zacznie się pracę nad świątecznymi dekoracjami, tym lepiej. I właśnie w myśl tej zasady postanowiłam przygotować już teraz kurs na własnoręcznie zrobione etykietki do prezentów.

Uwielbiam pakowanie prezentów. Okazuje się, że często samo opakowanie jest ważniejsze niż jego zawartość, a radość z otrzymanego prezentu zaczyna się już w momencie jego rozpakowywania. Warto więc dbać o detale, które dopełnią całość.

Potrzebne nam będą:

  • filc zielony i brązowy;
  • tagi z papieru;
  • kryształki w kształcie gwiazdek;
  • kryształki samoprzylepne;
  • cekiny;
  • foliowy woreczek;
  • brokatowa wstążka;
  • nożyczki, ołówek, taśma dwustronna, klej, linijka.

Podstawą naszego projektu będą papierowe tagi, które w zestawie mają lniany sznureczek. Do stworzenia jednej etykietki będą nam potrzebne dwa takie tekturowe elementy. W jednym tagu wycinamy prostokąt o wym. 5×4 cm, nieco większy prostokąt wycinamy z woreczka. Potrzebny nam będzie również trójkącik z zielonego filcu oraz malutki prostokąt z filcu brązowego – to będzie choineczka.

Do wyciętego fragmentu woreczka wkładamy kilka cekinów i podklejamy go od spodu w wyciętym w tagu okienku. Ja zrobiłam to taśmą dwustronną.

Sklejamy ze sobą dwie tekturowe etykietki. Nad okienkiem mazakiem piszemy, dla kogo będzie przeznaczony prezent :) Cekiny w woreczku układamy tak, by wyglądały jak padający śnieg, a z boku przyklejamy filcową choineczkę.

Teraz możemy udekorować drzewko – posłużą nam do tego przepiękny kryształek w kształcie złotej gwiazdki oraz mniejsze kryształki. Przez dziurkę etykietki przewiązujemy sznureczek.

Na koniec uzupełniamy cały projekt kokardką wykonaną z brokatowej, złotej wstążki. I gotowe! Teraz tylko trzeba zapakować prezenty i dołączyć do nich etykietki :)

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie! :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *