Dyniowy zawrót głowy

Witajcie!
To, co najbardziej lubię w jesieni, to jej kolory – złote, brązowe i ciemnozielone liście i wielkie, pękate, pomarańczowe (i nie tylko) dynie.
Moja dzisiejsza inspiracja dla Was to właśnie dynie, a do tego dynie filcowe. Zdecydowanie wolę papier, jednak nie mogłam sobie odmówić przyjemności wypróbowania wełnianego filcu, który od niedawna jest w ofercie PaperConcept. Nie zawiodłam się – w porównaniu do filcu poliestrowego, ten jest miękki, bardzo plastyczny, nie gniecie się, nie strzępi, a do tego te kolory… Praca z nim była prawdziwą przyjemnością.

Przygotowałam proste dynie na bazie koła, a przy okazji dla Was przygotowałam krótki kurs jak je wykonać.

  1. Wycinamy z filcu koło, a następnie fastrygujemy je wzdłuż brzegu. Koła mogą być różnej wielkości, wtedy i dynie będą różnych rozmiarów.
  2. Ściągamy nici, dzięki czemu tworzy się niewielka sakiewka. Wypełniamy ją watą lub jeśli posiadacie – specjalną włókniną.
  3. Ściskamy maksymalnie a następnie związujemy sakiewkę.
  4. Wbijamy w dno sakiewki igłę z nicią, a następnie przeszywamy ją tworząc charakterystyczne dla dyni linie podziału.
  5. Z prostokątnych paseczków brązowego filcu tworzymy ruloniki, które będą ogonkami dyni, a z zielonego filcu wycinamy nożyczkami liście.
  6. Przyklejamy ogonek i liście przy pomocy kleju na gorąco.

Wykonanie takich dyń jest naprawdę proste i przyjemne, z powodzeniem można je wykonać wspólnie z dziećmi. To może być naprawdę fantastyczna zabawa!

A poniżej kolorowe stadko moich dyń :)


Zapraszam Was na kolejne wpisy na blogu! Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *