Słodkie jabłuszko dla nauczyciela

Cześć! :)

W kalendarzu rękodzielnika można znaleźć kilka bardzo ważnych dat odpowiadających wydarzeniom, do których przygotowania zaczyna się dużo wcześniej. Z pewnością na pierwszym miejscu są Święta Bożego Narodzenia (nad świątecznymi projektami zaczęłam pracę już dawno temu :D ) i Wielkanoc – to zdecydowanie naistotniejsze daty w kalendarzu. Nie można zapominać jednak o jednodniowych świętach, które warto celebrować. Jednym z nich jest świętowany w październiku Dzień Nauczyciela. Moim zdaniem praca nauczycieli powinna być bardzo doceniana, ponieważ jest to bardzo trudny i odpowiedzialny zawód, który może dać w zamian wiele radości i satysfakcji :)

W szkołach zazwyczaj obdarowuje się nauczycieli niewielkimi upominkami, dlatego postanowiłam stworzyć z filcu coś, co świetnie sprawdzi się w tej roli, a cóż bardziej pasuje na tę okazję niż jabłuszko? :)

Jabłuszko uszyłam z niezastąpionego filcu wełnianego w pięknym odcieniu nasyconej czerwieni. Początkowo chciałam dodać mu klasyczne, niewielkie, czarne oczka, zastąpiłam je jednak wyciętymi z filcu wielkimi oczyskami, wykończonymi kropeczkami akrylowej farby. Jako ogonek posłużył mi kawałek sznurka, którego udekorowałam kokardką z rypsowej wstążki i uroczego kryształku.

Moja mama, która jest nauczycielką, potwierdziła, że ucieszyłaby się z takiego podarunku, jabłuszko zdało więc najważniejszy test celująco! :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Was cieplutko! :*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *