Plan lekcji

Witajcie!
Początek roku szkolnego już za nami i zarówno dla uczniów jak i ich rodziców zaczął się czas wzmożonego wysiłku i pracy.
Jako mama m. in. czwartoklasisty postanowiłam umilić nieco mojemu synkowi ten wstęp do całkiem nowego etapu nauki i przygotowałam dla niego nieco inny niż tradycyjny plan lekcji.

Plan lekcji przygotowałam na bazie blejtramy z kilku powodów. Po pierwsze – taki plan jest po prostu trwalszy i trudniej go zniszczyć. Po drugie podobrazie daje więcej możliwości powieszenia planu niż zwykła kartka. Ja przykleiłam z tyłu taśmę magnetyczną i plan zawisł na tablicy magnetycznej. Można powiesić go bezpośrednio na ścianie lub też po prostu postawić. Po trzecie – juz na początku założyłam, że poszczególne dni tygodnia będą przyczepione klamerkami do sznurka, a na podobraziu najłatwiej było zamocować mi kawałki dratwy.
Do wykonania planu wykorzystałam bardzo chłopięce papiery i naklejki z kolekcji “Imagine that – boy” Echo Park.
Na początku przykleiłam granatowy papier do blejtramy i ozdobiłam go kolorowymi trójkątami wyciętymi z jednego z arkuszy w kolekcji i samodzielnie zrobionymi tagami. Następie przy pomocy kleju na gorąco przymocowałam kawałki dratwy do podobrazia. Plan lekcji wydrukowałam na białym papierze Tkanina lniana 246 g, wycięłam przy pomocy gilotyny i podkleiłam je kontrastowym do tła papierem, aby były bardziej widoczne. Najpierw przyczepiłam klamerkami dni tygodnia do sznureczków, a dopiero na końcu ozdobiłam plan naklejkami.

Taki plan jest bardzo uniwersalny – jeśli zmieni się coś w układzie zajęć, możemy po prostu wymienić jeden konkretny dzień w planie :)

Mojemu synkowi plan bardzo przypadł do gustu, a Wam jak się podoba?

Jeśli Wy też stworzyliście szkolne przydasie lub umilacze, wstawcie link w komentarzu. Chętnie je zobaczę :)

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *