Nie takie kolce straszne

Cześć!

Wielkimi krokami zbliża się lato, więc wszędzie królują już od pewnego czasu typowo letnie wzory i motywy: flamingi, ananasy, arbuzy i kaktusy :D Jakkolwiek trzy pierwsze wzory już z mojej pracowni wyszły, to kaktusa nie miałam jeszcze okazji uszyć. Nie było więc na co czekać i trzeba było wziąć się za szycie :)

Do uszycia kaktusika wykorzystałam filc o pięknym, limonkowym odcieniu. Wyszyłam na nim ciemnozielonymi nićmi paseczki, a brązowymi nićmi – kolce, ale takie naprawdę niewielkie :) Kaktus miał być milutki i uśmiechnięty, stąd też te wielkie oczy i rumieńce na policzkach. Całość dopełniłam doniczką z brązowego filcu – wycięłam w niej kształt serduszka i podszyłam od spodu filcem w kolorze lila.

Nie mogło zabraknąć również “wisienki na torcie” – a nawet trzech :) Pierwszą “wisienką” jest malutkie, opalizujące serduszko, które stanowi dekorację doniczki, a dwiema pozostałymi są satynowe różyczki, które pomogły kaktusikowi zakwitnąć :) Gotową całość zawiesiłam na łańcuszku kulkowym, dzięki czemu kaktus będzie mógł znaleźć swoje miejsce chociażby przy torebce.

Jak sami widzicie, nie takie kolce straszne :)

Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *