Magiczna różdżka – kurs

Cześć :)

Od dłuższego czasu tworzę niemal wyłącznie prace przeznaczone dla dzieci i muszę przyznać, że klimat ten bardzo mi opdowiada. Z tego powodu postanowiłam przygotować dla Was wpis – kurs na stworzenie magicznej różdżki dla małej wróżki lub księżniczki. Nie jest to trudne, nie wymaga bardzo dużej ilości materiałów ani też wiele czasu. Zapraszam serdecznie :)

 

 

Zaczynamy od listy potrzebnych materiałów:

  • filc w dwóch kolorach (ja wybrałam fiolet i pastelowy róż);
  • nici lub mulina w pasujących do filcu odcieniach;
  • drewniane patyczki;
  • wstążki, koronki itp.
  • perełki oraz cekiny;
  • biała farba (ja użyłam akwarelowej farby w żelu);
  • kulka silikonowa do wypychania;
  • narzędzia: nożyczki, ołówek, szpilki, igła, pędzelek.

Po przygotowaniu materiałów przechodzimy do pierwszej czynności – malujemy patyczki farbą na wybrany kolor i odkładamy do wyschnięcia. Kiedy farba wyschnie, jeden koniec patyczka owijamy paskiem filcu i zaklejamy brzeg klejem. Filc na końcu patyczka będzie zabezpieczał go przed wysunięciem się z gwiazdki. Taka opcja jest o wiele lepsza niż np. przyklejenie patyczka do jednej części filcu, ponieważ po wypchaniu patyczek stanie się niemal nieruchomy i nie będzie się odznaczał na przodzie lub tyle gwiazdki.

 

 

Na filcu odrysowujemy kształty gwiazdek (większą i mniejszą) – szablony gwiazdek są ogólnie dostępne w internecie, nie trzeba nawet zbyt długo szukać :) ). Gwiazdki wycinamy i po obydwóch stronach większych gwiazdek naszywamy mniejsze. Przyszywamy je ściegiem “za igłą” lub ściegem “dzierganym”. Aby dodać różdżce magicznego wyglądu, naszywamy na gwiazdki błyszczące cekiny.

 

 

Teraz przed nami bardzo ważny moment – zszywanie gwiazdki. Zaczynamy od miejsca troszkę za tym, skąd będzie wystawał patyczek. Chodzi o to, by najpierw zszyć i wypełnić kulką silikonową niemal całą gwiazdkę, później zamocować patyczek, a na koniec uzupełnić wypenienie przez niewielką dziurkę. Miejsce wokół patyczka traktujemy jak normalny szew – z tym że w tym miejscu igłę przebijamy przez jedną, a nie dwie warstwy filcu. Musimy pamiętać o przyszyciu perełek w kącikach ramion gwiazdki. Przy wypełnianiu środka bardzo pomocny jest cienki, ale długi patyczek – ja do tego używam patyczka do szaszłyków, ponieważ pomaga  mi wcisnąć kulkę w nawet najmniejsze i najwęższe elementy. Trzeba przy tym jednak bardzo uważać, aby nie przebić filcu :)

 

 

Na koniec zawiązujemy na patyczku wstążki i koronki – ja wykorzystałam bawełnianą wąską koronkę, wstążki brokatowe srebrne o dwóch szerokościach oraz cieniutką wstążkę satynową. Możecie tutaj wykorzystać swoją wyobraźnię :) Kokardę możemy ozdobić np. półperełką.

 

 

Czary-mary, hokus- pokus, kurs skończony i różdżki również. Możemy już czarować!

Do zobaczenia w następnym poście! :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *