Ząbek dla Wróżki Zębuszki

Dzień dobry!

Wśród wszelakich kreatywnych prac szczególnie lubię te przeznaczone dla dzieci. Być może dlatego, że zawsze są urocze i przepełnione miłością, a być może dlatego, że można w nich poszaleć z kolorami – a może jedno i drugie :) Takie prace sprawiają, że podczas ich tworzenia sama mogę znów stać się trochę dzieckiem i choć na chwilę przenieść się do magicznego świata księżniczek i wróżek. Wspomnienie tych miłych doświadczeń natchnęło mnie do stworzenia dzisiejszej inspiracji.

Każdy chyba słyszał o istnieniu Wróżki Zębuszki, która przychodzi po dziecięce ząbki, zostawiając w zamian za nie niewielki podarunek. Aby upewnić się, że wróżka nie przeoczy malutkiego ząbka, warto umieścić go w specjalnej kieszonce. Taką właśnie kieszonkę przyszyłam do dużego, filcowego ząbka, przygotowanego do oczekiwania na przybycie gościa z magicznej krainy :)

Całego ząbka uszyłam z białego filcu, na którym wyszyłam oczka i uśmiech. Nie mogło oczywiście zabraknąć również rumieńców. By nadać ząbkowi elegancji, dodałam mu różową, filcową kokardkę, udekorowaną kryształkiem. Całość spersonalizowałam koralikami z literkami układającymi się w imię dziecka, ozdobionymi kremowymi perełkami. Ale to z tyłu ząbka dzieje się cała magia, jest tam bowiem kieszonka w kształcie serca, w której zmieści się każdy dziecięcy ząbek, a także mały upominek :) Filcaka można położyć pod poduszkę lub zawiesić przy łóżku – do tego drugiego posłuży pętelka z rypsowej tasiemki w serduszka.

 

 

 

 

 

A Wy, zostawialiście ząbki dla wróżki?

Do zobaczenia niedługo! :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *