Tabliczka z wesołymi owocami i warzywami

Od pewnego czasu zastanawiałam się, co mogłabym zrobić, żeby pamiętać o drobnych, ale istotnych sprawach. Niestety należę do grupy osób zapominalskich, którym szybko uciekają z głowy różne szczegóły. Do zapamiętywania najważniejszych spraw używam plannera – ale gdybym zapisywała w nim wszystkie sprawy, które mi umykają, szybko zabrakłoby w nim miejsca :)

Przeglądając asortyment sklepu PaperConcept, natknęłam się na kredową tabliczkę w drewnianej ramce i zaświeciła mi się w głowie żarówka :) Wymyśliłam, że jedna taka tabliczka idealnie nada się do zapisywania moich małych spraw, a z drugą będę mogła trochę popracować. I tak powstała tabliczka “posiłkowa”, na której można zapisywać np. dzienny jadłospis dla całej rodziny.

Drewnianą ramkę pomalowałam białą farbą akrylową (tą samą, którą malowałam pudełeczko z kwiatami z jednego z wcześniejszych postów). Do ozdobienia tabliczki stworzyłam kolekcję wesołych warzyw i owoców, które są niezbędne w każdym menu :) Wycięłam je najpierw z grubej beermaty, a potem obszyłam filcem. Do tego owockom i warzywom wyszyłam piękne uśmiechy i dodałam oczka z czarnych półperełek. Na koniec zamontowałam na ramce girlandę z filcowych trójkącików zawieszonych na sznurku piekarskim.

Mam nadzieję, że taka ramka zachęci każdego, i małego, i dużego do zjedzenia zdrowego posiłku bogatego w witaminki :)

Do zobaczenia w następnym poście!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *