Brokatowa Wielkanoc

Brokatowe dodatki zazwyczaj kojarzą się bardziej z Bożym Narodzeniem niż Wielkanocą. Dziś chcę Was przekonać, że jest inaczej :)
Inspiracją do wykonania kartek, które chcę Wam dziś pokazać, były brokatowe papiery ozdobne, które niedawno pojawiły się w ofercie naszego sklepu. Oprócz tradycyjnego srebra, złota i czerwieni dostępne są piękne, wiosenne kolory jak soczysta zieleń, turkus czy róż – idealne na wielkanocne pisanki. Co więcej – takie jajeczka nie wymagają bogatej oprawy, same w sobie są tak ozdobne, że nie potrzeba im wielu dodatków. Dlatego moja karteczka, pomimo, że nie jest skomplikowana, jest bardzo dekoracyjna.
Bazą jest papier ozdobny Nettuno Bianco Artico. Na gotową bazę nakleiłam jeszcze jedną, wytłoczoną warstwę tego samego papieru. Ja wybrałam kropeczki, ale oczywiście możecie wybrać dowolny wzór tłoczenia, w sklepie jest bardzo duży wybór folderów. Główną ozdobą kartki są jajeczka wycięte z papieru brokatowego. Papier jest sztywny, więc wycięte z niego elementy trzymają swój kształt, ale z łatwością daje się go ciąć zarówno nożyczkami jak i wykrojnikami. Do pisanek dobrałam pasujący kolorystycznie kwiatek, dodałam ozdobny sznureczek i okolicznościowy napis. Kartka gotowa!
Wykonanie jej to naprawdę prosta sprawa, a efekt jest radosny, kolorowy i świąteczny. Spróbujecie?


Jeśli wykorzystacie papier brokatowy do wiosennych prac, pochwalcie się w komentarzu.
Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *