Serca na Walentynki

Dzień dobry!
Dziś Walentynki :)
Nawet jeśli uważacie, że miłość należy wyznawać na co dzień, a nie tylko od święta, to zapewne zgodzicie się ze mną, że każda okazja jest dobra, aby stworzyć coś kreatywnego. Ja też przygotowałam na dziś walentynkową pracę, ale nietypową jak na mnie – po pierwsze, nie będzie to nic scrapowego, a po drugie kolorystyka mojej inspiracji jest bardziej wiosenna niż typowo walentynkowa czerwień :) A motywem nawiązującym do dzisiejszego święta jest serce :) Zapraszam do obejrzenia mojej walentynkowej zawieszki :)

Drewniane serca w trzech różnych wielkościach pomalowałam fantastycznymi farbami akwarelowymi Martha Stewart. To, co wyróżnia te farby to ich lekka, żelowa konsystencja, która sprawia, że farba nakłada się idealnie, nie robi smug, świetnie się rozprowadza i jest bardzo, bardzo wydajna. Do pomalowania największego serca wystarczyła niewielka kropla farby. Kolejna rzecz to kolory – piękne, nasycone, nietuzinkowe – fantastyczne!
Polecam Wam wypróbowanie farb – jestem pewna, że docenicie ich zalety tak jak ja!


Przygotowanie mojej zawieszki rozpoczęłam od pomalowania serc – nietypowo, niewalentynkowo, ale wiosennie i kolorowo. Każde z serc ma inny kolor. Następnie przygotowałam maskę – wykorzystałam do tego wykrojnik Sizzix Mixed Media #2 (niestety już niedostępny w naszym sklepie) i sztywny karton. Oczywiście możecie wykorzystać inny wykrojnik lub po prostu maskę czy szablon. Wzór odbiłam białą farbą akrylową – biel pięknie kontrastuje z kolorami serc. Aby dodać blasku sercom posypałam je białym brokatem, który delikatnie przykleił się do odbitego wzoru. Brokat nie rzuca się w oczy, ale delikatnie błyszczy. Na końcu przywiązałam do serc tasiemki satynowe i przykleiłam zawiązane kokardki.
Każde z serc można wykorzystać osobno, np. jako ozdobę kartki, albumu czy element dekoracyjny walentynkowego prezentu. Serca związane razem tworzą kolorową, niekoniecznie walentynkową zawieszkę :)
Dziękuję za odwiedziny na blogu i zapraszam na kolejne inspiracje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *